ATLAS ŚWIATA - Olesiejuk

Niedawno pokazywaliśmy "dorosły" Atlas świata dla dzieci. Dziś przedstawiamy "ATLAS ŚWIATA DLA DZIECI" w wersji XXL autorstwa Johna Betti. Oba atlasy są Wydawnictwa Olesiejuk. Ten który dziś prezentuję, to absolutny hit! Na rynku są mapy xxl, kolorowanki xxl...ale nie było atlasu! Teraz już ta luka jest zapełniona. 


Podróżujemy po atlasie z sympatycznym psem Tofikiem. Na samym początku mamy mapę całego świata. Zaznaczone są tu najważniejsze krainy geograficzne, rzeki, morza, wyspy, oceany i kontynenty. Poznajemy takie pojęcia jak równik, zwrotniki, koła podbiegunowe. Tofik mówi do nas wierszem i jest bardzo zabawny. Następnie przechodzimy do Polski. Mamy tu podział na województwa, poznajemy największe miasta i cechy charakterystyczne dla danego regionu - przedstawione w formie obrazkowej. Dodatkowo mamy zaznaczonych naszych sąsiadów. W powiększeniu obok mapy mamy obrazki kopalni soli, Krakowa czy Puszczy Białowieskiej. Na kolejnej stronie mamy Europę. Mamy tu krótką informacje o kontynencie i podobnie jak w Polsce obrazki charakterystyczne dla danego miejsca. Dodatkowo mamy tu różne informacje przedstawione przez psa Tofika i pytania z miejscem do uzupełnienia. Kolejnym kontynentem jest Azja. Wiedzieliście, że w kolei transsyberyjskiej podróżuje się ponad tydzień? Następnie Tofik zabiera nas do Afryki. Kto wie jak nazywają się słynne wodospady na Zambezi? Na kolejnej stronie mamy obie Ameryki. W Amazonii Tofik spotkał się z kajmanem...ale chyba nie zaprzyjaźnią się;) Kto wie gdzie są Falkandy? Ostatnia strona to Oceania i Antarktyda. 


Atlas jest na grubych tekturowych stronach, bajecznie kolorowy. Ma sporo obrazków, ale jest czytelny. Oprócz map, mamy tu różne ciekawostki, a na samym końcu naklejki któe mamy umieścić w odpowiednich miejscach. Nauka z atlasem to świetna zabawa, a dzięki obrazkowej formie wiedza pozostaje na dłużej.Czy polecam? Tak jest to najlepszy atlas jaki spotkałam na rynku. Atlasów mamy sporo, ale ten jest absolutnie wyjątkowy. Jest solidnie wykonany, więc może być prezentem. Na pewno zaciekawi każdego małego podróżnika i pasjonata map. Zgłębianie geografii i przyrody z taką pomocą jest zabawą i wspaniałą przygodą.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.