"O tym co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie" - PROMIC

Książka Wydawnictwa PROMIC „O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie” autorstwa Marie Luisa Eguez oraz Elise Tromba, to zbiór pięciu interesujących i bardzo mądrych bajeczek. 


W każdej historii bohaterowie swoim zachowaniem pomogą małym słuchaczom w zrozumieniu bardzo ważnych kwestii. Dzięki mrówce Ruth, dziecko zrozumie, że tak naprawdę każdy z nas może pomóc innemu. Pozornie ta pomoc może wydawać się ciężka i mozolna, jednak finalnie pomimo zmęczenia będziemy się cieszyć z faktu, iż pomogliśmy drugiemu człowiekowi.

Z innej bajeczki dzięki mrówce Talanda i ptaszkowi Timmi dowiemy się, że nie należy się spieszyć ze swoimi decyzjami, że należy być cierpliwym i wytrwałym w działaniu, jednocześnie należy zawsze wierzyć i mieć nadzieję, że nasze działania przyniosą pozytywneefekty.

Książeczka przekona naszych małych czytelników także o tym, iż w życiu trzeba się kierować się pokorą. Bardzo ciekawe jest stwierdzenie babci małej bohaterki Sofii: „pokora oznacza to, że ten kto chce osiągnąć niebo, powinien skłaniać się ku ziemi”. Babcia Sofii pragnie też uświadomić nam, że każda osoba spotkana w naszym życiu, to najlepszy dla nas prezent. Inny człowiek, choć z początku może wydawać się niemiły, może być dla nas szczególnym darem, wystarczy tylko otworzyć swoje serce.

Ostatnią bajką jest historia dwójki chłopców, Lorezno i Sebastiano. Dzięki małej pomocy swoich Aniołów stróżów, chłopcy zrozumieli, iż nie należy zamykać się na innych ludzi. Nie należy się bać poznawać ich, ponieważ każdy jest niepowtarzalny i dzięki niemu możemy sami się wewnętrznie zmienić.Pięć ciekawych historyjek zawartych w jednej książeczce, bardzo ładne ilustracje – czy można chcieć więcej? Książka jest naprawdę godna polecenia. Nie tylko ładnie wygląda, jest starannie wykonana, ale przede wszystkim jest o czymś. O czymś, o czym na co dzień zapominamy. O drugim człowieku, o bezinteresownej pomocy, o otwarciu na innych, o nauce pokory, cierpliwości ale również o nadziei i odwadze. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko ubogaciło się wewnętrznie, otworzyło na nowe horyzonty – to koniecznie ta książka musi się znaleźć w naszej biblioteczce.