"Opowiadania według mitów greckich" - OLESIEJUK

Opowiadania według mitów greckich” Wydawnictwa Olesiejuk to zbiór sześciu opowiadań oraz krótki opis wybranych mitów greckich. Książka dzięki bogatym, ładnym ilustracjom, jak i ciekawej fabule jest polecana przede wszystkim dzieciom, które interesują się zarówno mitami greckimi, jak i starożytnością – w szerokim tego słowa znaczeniu. Na początku każdego opowiadania znajduję się krótki rys historyczny, dotyczący danej historii (opis strojów z danej epoki, wyjaśnienie imion bohaterów).


W „Opowiadaniach według mitów greckich” znajdziemy historię między innymi Konia trojańskiego, Minotaura, Bellefronta i Pegaza, czy Heraklesa. Opowiadania przedstawione w książce są napisane językiem i stylem zarówno ciekawym, absorbującym, co i prostym i zrozumiałym dla małych czytelników. Książka spodoba się także z pewnością większości rodziców, ponieważ będą mogli odświeżyć swoją mitologiczną wiedzę o starożytności przez nasze pociechy. 
„Opowiadania według mitów greckich” zawierają również mapę starożytnej Grecji oraz wykaz bogów i bogini, z krótką charakterystyką każdego z nich.Bardzo ładne ilustracje (co nie jest niestety normą w książka dla dzieci), ciekawe i dobrze napisane opowiadania, zrozumiałe dla młodszych czytelników, możliwość poznania (a rodzice – przypomnienia) wybranych mitów greckich, jak i bogów – to wszystko daje nam książka „Opowiadania według mitów greckich” Wydawnictwa Olesiejuk, którą polecam nie tylko do sprezentowania komuś, ale również dla każdego dziecka. Z pewnością któreś z opowiadań będzie inspiracją do dalszego, głębszego sięgnięcia do Mitologii i zdobycia większej wiedzy. 
Doskonałym uzupełnieniem książki może być również pięknie wydana "Odyseja" Wydawnictwa Olesiejuk...która u nas stała się początkiem pięknej przygody z mitologią.
Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.