"Star Wars - Popatrz i znajdź" - OlesiejukMając małego fana Gwiezdnych wojen, szuka się wszystkiego co dotyczy tego tematu. Wydawnictwo Olesiejuk wydało bardzo fajną książkę ćwiczącą spostrzegawczość. "Star Wars - popatrz i znajdź" która składa się z dwóch części to bardzo kolorowa książka z ilustracjami Art Mawhinney.W pierwszej części ruszamy w kosmiczną podróż i przemierzamy przez sceny z sagi Gwiezdnych Wojen. Rozpoczynamy przygodę na pustynnej planecie Jakku, gdzie musimy odnaleźć przerażonych mieszkańców tegoż miejsca. Mamy tu również ucieczkę Rey i Finna z Jakku i zadanie polegające na odnalezieniu opryszków. Nie jest to takie proste, ponieważ jest wiele elementów na stornie, a obrazki są szczegółowe. My bawiliśmy się na czas, co dodatkowo motywowało do skupienia. Na końcu książki mamy dodatkowe zadania - ta część chyba Karolowi podobała się najbardziej. Musiał odnaleźć właściwy wątek, a potem znaleźć zadane elementy. Jakie jeszcze przygody i zadania są przed nami, dowiecie się z książki. W książce mamy aż 125 elementów z Gwiezdnych wojen!


W drugiej części stajemy w obronie galaktyki - od Naboo po Endor. Mamy tu 100 elementów z Gwiezdnych wojen. Podobnie jak w pierwszej części na każdej stronie mamy opis z zadaniem oraz ilustracje z wieloma szczegółami. Książka rozpoczyna się najazdem armii droidów na planetę Naboo. Naszym zadaniem jest odnalezienie Jedi i pozostałych uczestników bitwy. Zadania są proste kiedy mamy różne postaci lub przedmioty do znalezienia. Jednak w tej części mamy znaleźć też klony, które różnią się nieco od innych...Tu również na na końcu książki mamy zadania dodatkowe. 

Można również bawić się w opowiadanie tego co widzimy. Takie zabawy ćwiczą pamięć, wyobraźnie i kreatywne myślenie. Fakt, że temat dotyczy Gwiezdnych wojen sprawia, ze taka zabawa jest wielką frajdą dla dziecka...a przy okazji dobrym ćwiczeniem:) Lubię takie rozwiązania, gdzie oprócz zabawy jest jeszcze ukryty element pomocny w rozwoju.

Książki są w twardej oprawie, z bardzo ładnymi i kolorowymi ilustracjami na kredowym papierze. Książka wydana jest bardzo ładnie i estetycznie.

Czy polecam? Tak. U nas Karol często te książki przegląda, szuka wybranych postaci, szczegółów. Bawimy się też tak, że sami wymyślamy c należy na danej stronie znaleźć.

Niech moc będzie z Wami;)


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.