"Vaiana. Skarb oceanu" - EGMONT

"Gdzieś daleko, pośrodku błękitnych wód oceanu leżała wyspa Motunui. Jej mieszkańcy nigdy nie wypływali dalej niż poza granicę rafy". Tak oto zaczyna się nasza wspólna przygoda z Vaianą, bohaterką książki "Vaiana Skarb oceanu" Wydawnictwa Egmont.


Ojciec Vaiany, Tui jest wodzem wioski, której mieszkańcy żyją w harmonii z przyrodą, razem pracując i bawiąc się. Tui jest pewien, że pewnego dnia jego córka zostanie znakomitą przywódczynią. Jednak w sercu Vaiany ciągle kiełkuje tęsknota za wielką podróżą za horyzont oceanu. Tęsknota ta została zasiana w sercu małej dziewczyny przez Talę - babcię Vaiany, która często opowiadała dzieciom legendę o wyspie - matce Te Fiti. Za sprawą magicznego serca wyspy powstawało nowe życie na całym świecie. Zuchwały półbóg Maui zapragnął zawładnąć serce Te Fiti i wykorzystać jego moc, co niestety mu się udało. Lecz gdy Moui chciał uciec ze skradzionym sercem, demon Te Ka strącił go z nieba. Od tamtej pory nie widział Mouiego. Według legendy pewnego dnia znajdzie się śmiałek, który wypłynie w wielkie wody oceanu, odnajdzie Mouiego i zmusi go do oddania serca Te Fiti.

Pewnego wieczoru Tala zabrała Vaianę do tajemnej jaskini, gdzie dziewczyna miała poznać odpowiedź na pytanie, kim tak na prawdę jest. Co znajdowało się w jaskini? Czego dowiedziała się o sobie Vaiana i jakie były jej dalsze losy? O tym wszystkim dowiemy się z lektury tej bardzo ciekawej i wciągającej fabuły książki "Vaiana Skarb oceanu".
Jest to książka o tęsknocie, spełnianiu marzeń, o wytrwałości w dążeniu do celu. Historia Vaiany utwierdza w tym, iż nie należy się poddawać nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że wszystko jest już stracone, że trzeba walczyć o to aby odkryć kim tak na prawdę jesteśmy.


Książka jest godna polecenia. Ciekawa historia, bardzo ładne wydanie, twarda oprawa, piękne ilustracje. Z pewnością spodoba się nie tylko tym najmłodszym ale również ich rodzicom.

Byliście już na filmie?