Rysunkowa Podróż po Ameryce Południowej - Wydawnictwo Kolumb


W naszej rodzince od zawsze wszyscy byliśmy ciekawi świata i w miarę możliwości każdą chwilę spędzaliśmy na podróżowaniu i odkrywaniu ciekawych miejsc. Bardzo lubimy też oglądać filmy
i czytać książki podróżnicze, relacje osób, które były w miejscach (na razie) przez nas samych nieodkrytych. Dlatego nie mogliśmy nie przeczytać książki autorstwa Barbary Grzegorzewskiej pt. ”Rysunkowa podróż po Ameryce Południowej”.Pozycja ta jest bardzo ciekawie napisaną relacja z podróży autorki wraz z mężem i trójką małych dzieci (Kacper 4,5 roku, Konrad 2,5 roku, Kaja 0,5 roku) po Ameryce Południowej. Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką formą przekazu informacji – który okazał się wielce interesujący. Książka ta to z jednej strony poradnik dla rodziców (jak zorganizować wycieczkę, co ze sobą zabrać, na co podczas podróży zwrócić uwagę), z drugiej strony to relacja z każdego odwiedzonego miejsca, często okraszona dawką humoru i zabawnych sytuacji – no bo jak nie będzie wesoło, skoro zwiedzamy Amerykę Południową z trójką małych dzieci, przemieszczając się 25-letnim kamperem?


Rysunkowa podróż po Ameryce Południowej” to też swojego rodzaju album – jednak nie ze zdjęciami, ale z pięknymi akwarelami autorki książki, wykonanymi w trakcie podróży – w tak zwanym „wolnym czasie”. Na rysunkach mieszczą się komentarze do przedstawionego miejsca, czy też sytuacji.Rysunkowa podróż po Ameryce południowej” jest bardzo absorbującą lekturą z kilku powodów. Po pierwsze, dowiadujemy się ciekawych informacji o odwiedzanych przez autorkę miejscach (co może skłonić małego słuchacza do pogłębienia wiedzy geograficznej), po drugie – jest napisana bardzo ciekawym stylem, po trzecie – zawiera bardzo wiele akwarel, co jako ilustracje książki nieczęsto jest wykorzystywane, a co najważniejsze - jest o historii rodziny, która tak po prostu zdecydowała się spełnić swoje marzenie i zwiedzić Amerykę Południową. I to jest właśnie istotą – abyśmy byli w stanie coś sobie wymarzyć i zrealizować to, pisząc za autorką: „If you can dream it, you can do it!”.

Bardzo, ale to bardzo gorąco polecam. Zdradzę Wam...że autorka książki prowadzi również bloga 3 dzieciaki 2 plecaki. Ten wyjątkową książkę możecie kupić TU.