"Twój Anioł z nieba. Klub Aniołów Stróżów" - Wydawnictwo Promic

Przed świętami Bożego Narodzenia wpadła mi w ręce książka dla dzieci „Twój Anioł z nieba. Klub Aniołów Stróżów” autorstwa Edmonda Prochain. Opowiada ona historię Antka Dobrzyńskiego oraz jego podniebnych przyjaciół – Anioła Stróża i towarzyszy z jego klubu, też innych Aniołów.

Do rodzinnej parafii Antka zostają przyjęci uchodźcy z Syrii. Wśród nich jest mały chłopiec o imieniu Harmish. Antek postanowił podarować coś małemu gościowi z Syrii, jednak nie może się zdecydować na to, co to może być. Postanawia na pomoc wezwać swojego przyjaciela z nieba – Anioła Stróża, który przybył do chłopca wraz ze swymi przyjaciółmi. Wspólnie, w pokoju Antka dyskutują jaką zabawkę wybrać dla małego gościa z Syrii. W końcu chłopiec zdecydował, że odda mu jedną ze swoich ulubionych zabawek.
Twój Anioł z nieba. Klub Aniołów Stróżówto książeczka, która z pewnością spodoba się dzieciom, dlaczego? Ponieważ jest napisana zrozumiałym językiem dla dzieci, zawiera bardzo ładne ilustracje oraz jest to historia o zwykłym chłopcu Antku – o takim, jakiego potykają każdego dnia, więc mogą łatwo się z nim utożsamić. Ale książeczka ta, to nie tylko historyjka o prezencie, to opowieść o umiejętności dzielenia się z innymi, z potrzebującymi, o wrażliwości na krzywdę ludzką, ale przede wszystkim o tym, o czym mówi Anioł Stroż Wychowawca – że najcenniejsze co możemy dać drugiemu człowiekowi, to siebie i nasz czas, który możemy mu poświęcić.