Ciekawe dlaczego - Wydawnictwo Olesiejuk

Dzieci zadają mnóstwo pytań, co jest oczywiście normalne w rozwoju. Podczas odpowiedzi na pytania warto rozbudzać w dziecku ciekawość, pasję do nauki, poszukiwania i rozwijania zainteresowań. WydawnictwoOlesiejuk ma bardzo ciekawe pozycje z serii „Ciekawe dlaczego”, które pozwolą zaspokoić ciekawość u małego naukowca. Mowa tu o dwóch pięknie wydanych książkach KSIĘGA WIEDZY i KSIĘGA PRZYRODY.Piękne wydanie, mnóstwo obrazków, tekst dostosowany do młodego czytelnika, jasno wyjaśnione problemy czyli encyklopedia doskonała:) Wiedza jest pokazana w niezwykle ciekawy sposób, ponadto książka zawiera mnóstwo ciekawostek. Takie książki się nie nudzą, w takich książkach za każdym razem coś innego odkrywamy, uczymy się czegoś nowego. Na końcu znajduje się indeks ułatwiający odnalezienie interesującego nas tematu.


KSIĘGA WIEDZY to 320 stron z zakresu prehistorii, średniowiecza, ludzi, wszechświata, ziemi, żywiołów, królestwa zwierząt i roślin. Książka wprowadza dziecko w tajemnice otaczającego świata. Dowiemy się m.in. jak powstają jaskinie we wnętrzu lodowców. Wiecie, ze sporo takich jaskiń jest na Islandii. Islandia to nasze małe marzenie...kiedyś tam pojedziemy:D Z książki dowiecie się co jedzą koczownicy, co dzieje się podczas trzęsienia ziemi, czy kiedy młody tygrys opuszcza dom. Książkę można czytać strona po stronie, można skakać po tematach...z pewnością każda forma przyczyni się do zdobycia wiedzy przez młodego czytelnika.  


KSIĘGA PRZYRODY to 248 stron wiedzy z zakresu kosmosu, czasu i pór roku, naszej planety, mórz i oceanów, gór i jaskiń, pustyń i kataklizmów. Mamy tu zbiór nurtujących dziecko pytań oraz odpowiedzi które jasno i konkretnie wyjaśniają zagadnienie. Dodatkowo wszystko ilustrowane jest pięknymi obrazkami przez co książka staje się niezwykle atrakcyjna dla dziecka. Tematy są tak dobrane, że każdy znajdzie tu coś co go interesuje. Czy wiecie gdzie nigdy nie pada deszcz? A może znacie odpowiedź na pytanie dlaczego fale się wznoszą? Wiecie, że na Pacyfiku żyje plemię które łowi ryby nocą. Podpalają palmy kokosowe i trzymając gałę cie nad wodą wabią tak ryby, które następnie zabijają strzałami z łuku!


Czy polecam? Pewnie, że tak. My jesteśmy zachwyceni obiema książkami. Polecam te pozycje jako prezent, który z pewnością przyda się nie raz, a z pewnością przyczyni do zaszczepienie pasji wiedzy u małego czytelnika.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.