Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę - Wydawnictwo Zielona Sowa

Lubię Wydawnictwo Zieloną Sowa za to, że ich książki są o czymś, że oprócz przygody zwierają coś więcej. Skłaniają do refleksji, pokazują, że dobro zwycięża, uczą i dają do myślenia. Jedną z takich pozycji jest seria o słynnym już wikingu Tappim. Dziś zapraszam Was na "Wyprawę Tappiego na Ognistą Wyspę" której autorem  jest Marcin Mortka, a ciekawe ilustracje stworzyła Marta Kuczewska.


"Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę" to już piąta cześć przygód wikinga. Dla nas to pierwsze spotkanie z sympatycznym Tappim, który zamieszkuje Szepczący Las. Jesteśmy nim oczarowani i z pewnością sięgniemy po kolejne części.  Warto tu dodać, iż książki można czytać od dowolnej części, bowiem każda z nich stanowi odrębną przygodę. Oprócz treści, na uwagę zasługują ilustracje, które mimo, że są czarno białe pięknie oddają charakter książki.

W tej części Tappi zainspirowany opowieściami sroki Strofki zabiera nas w podróż której celem jest rozprawienie się ze złymi czarownikami, którzy wprowadzili na Ognistej Wyspie złe rządy. Decyzję o wyprawie podejmuje dość spontanicznie, wyrusza...ale już po chwili okazuje się, ze nie jest sam. Na pokładzie Smoczego Łba ma pasażera na gapę:) W trakcie wyprawy nasi bohaterowie dowiadują się, jak źli są czarodzieje, jak psocą i krzywdzą mieszkańcom, sami również przekonali się do czego są oni zdolni. Jak dalej potoczą się losy dzielnego Tappiego możecie przeczytać w książce.
Piękna książka o przyjaźni, o bezinteresownej pomocy innym, o radości i szczęściu. Czytając dostajemy sporą dawkę pozytywnych emocji. Tappi ukazany jest tu jako ciepły dobry człowiek, nie jest kreowany na super bohatera o nadludzkich mocach, nie jest przerysowany. Jest zwykły,  ma dobre serce, chętnie pomaga słabszym, lubi przygody, czasami ponarzeka, czasami krzyknie...W życiu kieruje się przyjaźnią, która jest dla niego najważniejsza.

Książka ma twardą okładkę i jest bardzo ładnie wydana. Skierowana jest dla dzieci w wieku 6-8 lat. Choć, myślę, że starsi również zachwycą się tymi przygodami.

Polecam, gorąco polecam tę pozycję. Z pewnością przygody Tappiego wywołają uśmiech na niejednej buzi młodego czytelnika...Jeśli polubicie tego sympatycznego bohatera, to zachęcam do sięgnięcia również po grę planszową o przygodach Tappiego TU.