202 zagadki dla bystrzaków - Wydawnictwo AWM

 Zawsze się cieszę, kiedy Karol sięga po zestawy z zagadkami. Dlatego ciągle poszukuję ciekawych pozycji. Niewątpliwie taką jest książka „202 zagadki dla bystrzaków” opracowana przez Jolantę Czarnecką, a wydana przez Wydawnictwo AWM.


Książka to bajecznie kolorowy zbiór zadań w zasadzie z każdej kategorii. Mamy tu działania matematyczne, zadania z czasem, są labirynty, puzzle czy wyszukiwanie różnic. Są też krzyżówki, rebusy, wykreślanki słowne, ale także dziecko może pomalować i nauczyć się rysowania krok po kroku. Taka różnorodność zadań sprawie, że dziecko się nie nudzi i chętnie pracuje z książką. Polecenia są tu wydawane jasno i dziecko nie ma problemu ze zrozumieniem ćwiczenia.


Rozwiązywanie takich zadań to dobre ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości oraz świetny trening umysłu. Dziecko się uczy jednocześnie dobrze się bawiąc.

Dodatkowo na okładce mamy do wycięcia tabliczkę mnożenia, ale nie w wersji klasycznej...Jest tu wersja któa z pewnością pomoże szybciej opanować mnożenie:)

Czy polecam? Tak! Wydawnictwo AWM ma też inne zagadki dla bystrzaków. Warto tu zaznaczyć, że książki tego wydawnictwa są drukowane w Polsce:)