CHIŃSKIE CIENIE. WESOŁA ZABAWA DLA WSZYSTKICH - Wydawnictwo Egmont

Uwielbiamy zabawy cieniami. Kiedyś, nawet powstały u nas cienie zwierząt do wieczornych zabaw na ścianie. Choć i tak uważam, że najlepsze są cienie z ręki. Wszystkie które znałam już chłopców nie interesowały. Dlatego kiedy zbaczyłam książkę "CHIŃSKIE CIENIE. WESOŁA ZABAWA DLA WSZYSTKICH" nowość Wydawnictwa Egmont, wiedziałam, że jest to nasze brakujące ogniwo. 


Książka jest formatu A4. Klejona na krótszym boku. Kolory są tu dwa - czarny i biały, co nadaje ksiażce wyjątkowy charakter. Lewa strona jest czarna i zawiera któki rymowany wierszyk o cieniu który znajduje się na białej prawej stronie. Genialne rozwiazanie, bowiem mamy tu dwa w jednym. Fajny, ktrótki, rymowany  i najczęściej śmieszny wierszyk i dokładnie pokazany cień. Do zrobienia cienia potrzebujemy w zasadzie dłoni. Jednak mamy tu też do wicięcia szablony, które mogą posłużyć nam do całkiem nowych cieni! Dodatkowo, są czarne puste kartki z których sami możemy zrobić szablon.


Gasimy górne światło, zapalamy nocną lampkę której snop światłą kierujemy na ścianę i...zaczynamy zabawę. Jedyne co nas tu ogranicza to nasza wyobrażnia. Dowolność totalna, w zależnosci co interesuje dziecko. Można bawić się w teatr, można w zgadywanki, można po prostu ćwiczyć paluszki. Ponadto mamy tu czas wspólnie spędzony, sporo śmiechu czyli wspaniała zabawa dla wszstkich. Czego chcieć więcej?

Jeszcze taka ciekawostka, któa czni książkę bardziej wyjątkową. Wiecie, ze pierwsze wydanie "Chińskich cieni. Wesoła zabawa dla wszystkich" miało miejsce w 1935 r. w Wydawnictwie Gier Towarzyskich. Książka którą można obecnie znaleźć w ofercie Wydawnictwa Egmont jest dopiero drugim zmienionym wydaniem. Czyli przez tak długi czas nie było, żadnego wznowienia. WOW! 

Czy polecam? Oczywiście, ze tak! Super pozycja! U nas wielka radość, sporo zabawy. Polecam, a że wydanie jest bardzo ładne to może być niebanalny prezent dla dziecka i małego i troszkę starszego! Polecam!!!