Duży czy mały? Ufo Kuku! Super tata. Już Jadę! - Wydawnictwo Babaryba

Herve Tullet to autor wielu bestsellerów dla dzieci. Mieliście już okazję go poznać na blogu. Jego książki wymagają myślenia, wyobraźni, pomysłowości i kreatywności. Niedawno zawitałą do nas seria Wydawnictwa Babaryba skierowana do najmłodszych czytelników, która składa się z czterech książeczek:
  • Duży czy mały
  • Ufo Kuku!
  • Super tata
  • Już jadę!

Są to książki o oryginalnej konstrukcji. Każda zbudowana jest z grubych kartonowych stron, a każda kolejna strona jest dłuższa od poprzedniej. Dwie ostatnie strony są wielkości książki. Dla dzieci taka forma jest bardzo atrakcyjna, jest to coś innego niż klasyczna książkach. Dodatkowo części wstające z książki są tak malowane, że stanowią przedłużenie ostatniej przed ostatniej strony. Odwracanie kolejnych stron powoduje zmianę obrazka, a dochodząc do końca mamy wyjaśnienie naszej przygody, taką jakby formę morału. Tekstu jest niewiele, ale dzięki temu my rodzice, mamy tu pole do popisu i wytężenia naszej wyobraźni. Starsze dzieci same mogą tworzyć niesamowite przygody. Książka ma 10 stron, każda strona ma zaokrąglone brzegi dzięki czemu jest bezpieczna dla dziecka. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że maluch chce poznawać przygody zawarte w książce. 

DUŻY CZY MAŁY? To historia rybki na dnie morza. Pokazane są jakby jej etapy życia, zaczynamy przygodę gdy rybka jest malutka, po drodze zjada inne i wydaje się nam, że jest już gigantycznych rozmiarów, aż...spotyka ona człowieka, który weryfikuje tę wielkość. 

UFO KUKU! To opowieść o przyjaźni dziecka z ufoludkiem. Początkowo nic tego nie zapowiada, dziecko niechętnie reaguje na stworka z kosmosu, który momo wielkiej niechęci dziecka nie daje za wygraną. Na koniec mamy wielką przyjaźń.
SUPER TATA. To historia szczęśliwej rodziny i tego co dla niej robi tata. Mamy tu mamę i dwoje dzieci, jest też pies...i tata, tata który uszczęśliwia rodzinę, który daje liczne atrakcje...ktory ma dla rodziny czas, który jest.
JUŻ JADĘ! To przygoda małego czerwonego samochodu. Którego celem jest dotarcie do domu. Samochód pokonuje daleką drogę, mknie po pagórkach, górach miastach...a nawet korzysta z pomocy ptaka. Ostatecznie dociera do celu...a na samym końcu okazuje się dlaczego samochodzik tak się spieszył.  

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Całość tworzy piękny prezent dla malucha wkraczającego w świat książek:)


Polecam tę serię dla młodszych czytelników. Można tworzyć ciekawe historyjki, można bawić się w różne przygody.