PIXELO RYCERZE - Wydawnictwo Wilga

Ostatnio sporo pracujemy nad ćwiczeniami z koncentracji i sprawności manualnej. Szukając inspiracji trafiłam na ciekawą pozycję Wydawnictwa Wilga "PIXELO - Rycerze". 


Pozycja ta jest przeznaczona dla dzieci od 5 lat. Zawiera 10 pikselowych obrazków. Na pierwszej stronie mamy spis wszystkich prac jakie można wykonać w tej książce. Obrazki są zaszyfrowane cyframi i kolorowymi kropkami.Obrazki tworzymy dzięki naklejkom w postaci kolorowych kwadratów, których jest ponad 600 oraz za pomocą kredek lub pisaków. Obrazki na lewej stronie kartki to wyklejanka pikselowych naklejek, mamy tu ponumerowane miejsca, a każdej cyfrze przyporządkowany jest kolor.  Dodatkowo są tu miejsca zaznaczone kolorową kropką, które należy w danym kolorze kropki zamalować. Prawa strona kartki to kolorowanie pikselowych kwadracików zgodnie z kropkami. Patrząc tak naprawdę na kropki czy cyfry nie widzimy jaki kryje się obrazek. 

 


Takie działania wymagają koncentracji i skupienia. Naklejki są niewielkie (1 cm x 1 cm) przez co dziecko ćwiczy nie tylko sprawność manualną, ale i cierpliwość. 

Miękka okładka, strony nieco grubsze niż w zwykłych książkach, klejone na grzbiecie, dzięki czemu wklejanie pikseli jest wygodne, ponieważ strony nam się nie zamykają. My dla wygody wycięliśmy sobie kartki z naklejkami:) 

Czy polecam? Tak. Karol tworzył razem z Karolowym tatą, a następnego dnia zabrał książkę do przedszkola:) Dodatkowym atutem jest tematyka książki. U nas temat rycerzy jest aktualny od 3 lat  i była to dodatkowa atrakcja oraz mobilizacja do pracy z książką. Z pikselowych obrazków, są również inne tematy.