Podróż do wnętrza ucha - Wydawnictwo Tadam

Większość rodziców prędzej, czy później spotka się z pytaniem swojego dziecka: A co jest pod skórą człowieka? Jak wygląda serce? Dlaczego widzę? Co jest w środku mojego ucha? Wychodząc naprzeciw rodzicom, Izabela Michta oraz Marzena Wiśniewska autorki książki pod tytułem „Podróż do wnętrza ucha”, Wydawnictwa Tadam, pomogą w bardzo ciekawy sposób udzielić dzieciom odpowiedzi dotyczącej wnętrza ludzkiego ucha, jego budowy.
Podróż do wnętrza ucha” przenosi nas w bajkowy świat ślimaka Joachima, który czuje się bardzo samotny, a jego wielkim pragnieniem jest znalezienie bratniej duszy. Przyjaciółka ślimaka- pchełka Lusia postanawia mu pomóc. Wyrusza w wielką podróż do wnętrza ucha gajowego, ponieważ słyszała, że mieszka tam ślimak. Lusia pokonuje kolejne etapy wyprawy, przy czym bardzo dokładnie jest opisane, gdzie się aktualnie znajduje – w jakiej części ucha. Dodatkowo na każdej stronie jest odnośnik do schematu budowy ludzkiego narządu słuchu, który umieszczony jest na początku i na końcu książki.


Podróż do wnętrza ucha” to bardzo ciekawa pozycja. Pomoże przy odrobinie humoru, dobrej opowieści, zapoznać nasze dzieci z budową ucha. Nasi milusińscy dowiedzą się o błonie bębenkowe, młoteczku, trąbce Eustachiusza, czy też o poszukiwanym przez Lusię ślimaku – i co to takiego w ogóle jest ten ślimak? 
Książka jest ładnie wydana, bogato ilustrowana z niebanalną historią. Czy ślimak Joachim znajdzie swoją drugą połowę? Czy Lusia mu w tym pomoże? O tym dowiemy się z lektury „Podróży do wnętrza ucha”, którą wszystkim polecam!