Przejdź labirynt - Wydawnictwo Adamada

Chyba każde dziecko ma etap fascynacji labiryntami. U nas taka fascynacja trwa już dość długo. Szukając czegoś odpowiedniego dla Karola trafiłam na ciekawą serię "Zostań mistrzem! PRZEJDŹ LABIRYNT" Wydawnictwa Adamada


Jest to wydanie kieszonkowe zawierające 31 labirynty różnych kształtów. Na każdej stronie znajduje jeden labirynt. Każdą kartkę można łatwo wyrwać. Miękka okładka dodatkowo ułatwia pracę z tą pozycją. Na końcu książki dziecko może sprawdzić rozwiązanie. Labirynty są kolorowe, mają różne kształty, są ciekawie zilustrowane. Zadaniem dziecka jest doprowadzić m.in. dziewczynę do motylka, ptaszka do żabki, pilota do samolotu...Taka forma zachęca dziecko do działania i urozmaica pracę.


Rozwiązując labirynt dziecko ćwiczy cierpliwość, dokładność i spostrzegawczość. Dodatkowo jest to dobre ćwiczenie na sprawność ręki.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8+. Myślę, jednak że młodsze dzieci również mogą się z nimi zmierzyć z powodzeniem.


Czy polecam? Tak. Małe wydanie, można zabrać z sobą do torebki, na wycieczkę, czy do kolejki u lekarza. Z pewnością takie "zabijanie" nudy zaprocentuje w przyszłości.