PRZYRODA POLSKA DO KOLOROWANIA - Wydawnictwo Olesiejuk

Kolorowanki Wydawnictwa Olesiejuk uwielbiamy! Jest ich całe mnóstwo i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jedną z nowości jest PRZYRODA POLSKA DO KOLOROWANIA – Z KREDKAMI DOOKOŁA POLSKI autorstwa Krzysztofa Wiśniewskiego i Joanny Myjak.Kolorowanka jest formatu A3. Z grubymi kartkami i sztywną ostatnią stroną. Strony są częściowo już pokolorowane, naszym zadaniem jest uzupełnić resztę. Oprócz kolorowania mamy tu sporo przemyconej nauki. Rysunki są podpisane, obok nich są ciekawostki. Wszystko tak dobrane, aby przez zabawę zdobywać wiedzę. Dzięki tym rozwiązaniom z kolorowanek Wydawnictwa Olesiejuk, dziecko bawiąc się uczy. Taka nauka z pewnością na dłużej dziecku zostanie. Jest to też dobre rozwiązanie, dla dzieci które niechętnie sięgają po kredki – tu pomimo dużego formatu, mają niewiele do uzupełnienia, przez co od razu widać efekty pracy. Może to być mobilizujące dla osób które nie przepadają za kolorowankami.Z kolorowanką poznajemy naszą przyrodę - to co w górach, nad morzem, na spacerze czy za oknem. Temat bardzo aktualny, przecież zbliża się wiosna, wszystko będzie budzić się do życia. Mamy tu podział tematyczny, fajnie wszystko jest ujęte. Zaczynamy od tego co w naszym kraju i widzimy mapę z ciekawymi miejscami, roślinami i zwierzętami. Jest to dobra forma na wprowadzenie do tematu. Następnie przechodzimy do ciekawostek przyrodniczych. Wiecie, że podobno pod Dębem Bartkiem który jest najstarszym drzewem w Polsce odpoczywał Bolesław Krzywousty i Kazimierz Wielki? Kolejne dwie strony poświęcone są temu co rośnie i żyje w Tatrach. Idąc dalej mamy tematy dotyczące Karkonoszy – to co żyje i rośnie w tych górach oraz co żyje i rośnie na ich szczytach. Jest również temat poświęcony Górom Świętokrzyskim i tu także podział na to co żyje i rośnie w tym miejscu. Niziny, pojezierza i pobrzeża zostały podobnie scharakteryzowane, dwie strony na jednej co żyje, na drugiej co rośnie oprócz tego wpis gdzie dana kraina się znajduje. Po terenach geograficznych przechodzimy do Parków Narodowych w Polsce, gdzie na mapie mamy zaznaczone również charakterystyczne dla parków symbole. Następnie mamy 4 pory roku, bardzo ciekawie ujęte! Ostatnie dwa rozdziały poświęcone są temu co żyje i rośnie w mieście i na wsi. Warto tu nadmienić, iż na okładce znajdują się pięknie malowane zwierzęta, które dodatkowo są podpisane. U nas ta strona cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Czy polecam? Tak! My jesteśmy wielkimi zwolennikami kolorowanek Olesiejuka! Nauka i zabawa w jednym. Do tego dochodzi ćwiczenie sprawności ręki oraz kreatywności. Jeśli temat Was nie interesuje, nic nie szkodzi. Seria "z kredkami" jest już dość mocno rozbudowana i każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie:

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.