ROBOTY - Wydawnictwo Babaryba

Wydawnictwo Babaryba w swojej ofercie ma ciekawą pozycję dla miłośników robotów. "ROBOTY" autorstwa Pawła Kłudkiewicza to książka stworzona z myślą o synie autora. 


Książka formatu A4 ma sztywne kartonowe i śliskie strony. Jest ładnie wydana i solidnie wykonana. Z Pewnością posłuży na długo. Ma piękne ilustracje, które są podstawą książki. Bowiem tekstu jest tu niewiele, a wręcz ogranicza się do odgłosów wydawanych przez roboty. Dzięki takiej formie to dziecko tworzy historię, przez co rozwija swoją wyobraźnie, pomysłowość, spostrzegawczość i kreatywność. 

Mamy tu przygody robotów które wylądowały na ziemi. M.in. Pan Procesor który wszystko w mig naprawi, Kraftwercik mający muzyczny talent, Kalkulator który sumuje i liczy czy Elektrożyraf psocący i chrupiący...ale to tylko kilka postaci które możemy spotkać w książce.Roboty poznajemy na ich rodzimej planecie, gdzie postanawiają wyruszyć na podbój ziemi. Następnie opanowują nasza planetę, morze, powietrze, plarzę, miasta fabryki, dysoteki. Psocą, bawią się, tańczą, pracują...poznają to co my znamy od dawna. Ciekawa pozycja w której ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Oprócz opowiadania historii możemy bawić się w liczenie robotów, szukanie cech wspólnych, opisywanie wyglądu...czyli...co tylko przyjdzie nam do głowy. Gorąco polecam dla wszystkich miłośników robotów:)