Świnka Malinka i słoń Leon - Wydawnictwo BabarybaKto z nas nie pamięta „Ulicy Sezamkowej”? Mo Willems scenarzysta i animator tego wspaniałego cyklu, który przez zabawę uczył najmłodszych, jest autorem serii książek dla dzieci. "Złamałem trąbę!" i "Mieszkamy w książce!" Wydawnictwa Babaryba to opowiadania o dwójce przyjaciół – słonia Leona i świnki Malinki.


W jednym z takich opowiadań autor przedstawia w wesoły i ciekawy sposób historyjkę o tym, jak Leon złamał swoją trąbę, innym razem możemy przeczytać na przykład o wielkim zdziwieniu dwójki zwierzątek, gdy uświadamiają sobie, że mieszkają w książeczce. Każde z opowiadań kończy się ciekawą i zabawną puentą.Z racji tego, że seria „Przygody Leona i Malinki” jest bardzo dobrze wydana, ładnie, kolorowo ilustrowana, pisana dużą czcionką –  a co za tym idzie – łatwa do przeczytania przez najmłodszych, dlatego książeczki wydawnictwa Babaryba mogą być polecane dla dzieci, jako ich pierwsza lektura. Nie ukrywam, że i dla dorosłych przygody tytułowych przyjaciół będą „wciągającą” lekturą, ponieważ każda z ich historii jest naprawdę bardzo zabawna. Mo Willems stworzył coś bardzo dobrego, coś co z pewnością spodoba się i dzieciom i rodzicom, cos co powinno znaleźć się w każdej domowej biblioteczce – radosne historyjki, napisane z humorem, zakończone w interesujący i zaskakujący sposób, w dodatku opatrzone w bardzo ładne ilustracje. Polecam każdemu – temu młodszemu, jak i starszemu czytelnikowi!

U nas wielkim miłośnikiem Malinki i Leona stał się 2,5 letni Franek. Który nawet po swojemu czytał o przygodachy pary przyjaciół.