Układam świat - Wydawnictwo Adamada

Dziś mamy dla Was prawdziwy hit! Jest to numer jeden u nas jeśli chodzi o wszelkie mapy (a mapy lubimyyyy)! W zasadzie od kilku dni cały czas w użyciu...czym się tak zachwycamy? Otóż genialnym zestawem Wydawnictwa Adamada "Układam świat! Atlas z puzzlami magnetycznymi".


Zestaw składa się z:

  • atlasu świata
  • mapy świata
  • magnetycznych puzzli. 

Ale...po kolei...Atlas świata, a raczej  ATLAS CIEKAWOSTEK jest formatu B5 i ma 108 stron ciekawostek, map i quizów o świecie. Jest bardzo praktycznie wydany, nie rozlatuje się, a korzystanie z niego dzięki kołowrotkowi jest ułatwione. Nic nam się tu nie zamyka i możemy spokojnie wykorzystać go podczas układania puzzli. Podoba mi się sposób jego wydania. Na wstępie otrzymujemy informacje ogólnie o ziemi, a następnie mamy podział na kontynenty, a oprócz tego dodatkowo na najważniejsze państwa. Każde państwo jest krótko opisane. Po lewej stronie mamy mapę, która doskonale współgra z puzzlami magnetycznymi oraz ciekawostki odnośnie stolicy czy tez innych miast. Na prawej stronie mamy wiadomości odnośnie ludności, gospodarki, klimatu i fauny oraz polityki. Tu również jest miejsce na ciekawostki. Całość stworzona jest tak, aby zainteresować młodego czytelnika, mamy tu konkrety, brak zbędnych opisów i sporo ciekawostek co sprawia, że korzystanie z atlasu jest przyjemnością i świetną formą nauki podczas układania puzzli. Karol układał kraj, a ja o nim mu czytałam.Magnetyczna MAPA ŚWIATA ma wymiary 60 cm x 40 cm - czyli połączone 4 kartki formatu A4. Jest ona wykonana z najwyższą precyzją i starannością. Wysoką jakość dodatkowo podkreśla lakierowana mapa. Dzięki zagięciom, po rozłożeniu mamy idealną powierzchnię do przyczepiania naszych puzzli. Jestem zachwycona jakością wykonania. Nie ma tu absolutnie do czego się przyczepić! Dodatkowo jest bardzo kolorowa, dzięki czemu dziecko jest nią zainteresowane. 

Kolejnym elementem bez którego zestaw nie byłby taki wyjątkowy to MAGNETYCZNE PUZZLE, które mają aż 83 elementy. Niektóre są naprawdę malutkie i wymagają precyzji i skupienia podczas zabawy. Dzięki czemu dziecko nie tylko się uczy, ale także ćwiczy orientację wzrokowo ruchową, sprawność ręki, umiejętności kojarzenia, skupienie...a także spryt i logiczne myślenie!  Puzzle zamknięte są w plastikowej kopercie na rzep. Nic nam się tu nie gubi wszystko mamy w jednym miejscu! Puzzle są bajecznie kolorowe, mają zaznaczone rzeki, jeziora, miasta, państwa. Znajdziemy na nich rysunki zwierząt, zabytków, roślin, ludzi. Dla ułatwienia mamy tu przyporządkowane kolory do kontynentów.Zestaw jest skierowany dla dzieci w wieku od 6 lat...górna granicę wydawca określił jako 106 lat...i powiem Wam, że ja sama mam sporo frajdy z układania tych puzzli...więc, zgadzam się. Nie ma górnej granicy. Myślę, że gdyby te puzzle były gdy Karol miał 3 latka i pokochał mapy...skusiłabym się na nie już wtedy...Franek ma prawie 3 latka i tez próbuje z nami układać! Zatem uważam, że dolna granica wieku zależy bardzo indywidualnie od dziecka. 


Warto nadmienić, iż całość zapakowana jest w solidne sztywne pudełko. 

Czy polecam? Jeszcze pytacie? Pewnie, ze tak. Jesteśmy oczarowani, zachwyceni i chyba się nam to nie znudzi! Polecam taki zestaw na prezent, z pewnością będzie to dobra inwestycja która będzie dłuuugo służyć!