ZBUDUJ CIAŁO CZŁOWIEKA - Wydawnictwo Wilga

Od pewnego czasu zajmujemy się ciałem człowieka. W poszukiwaniu pozycji książkowych do tego zagadnienia trafiłam na "ZBUDUJ CIAŁO CZŁOWIEKA" Wydawnictwa Wilga.


To wyjątkowa pozycja przybliżająca ciało człowieka. Oprócz 30 stronicowej książki znajduje się tu 49 elementowy model ciała człowieka do złożenia. Szkielet ma wysokość 75 cm! Więc całkiem spory okaz:) Z tyłu książki jest specjalne pudełko, w którym znajdują się części potrzebne do modelu oraz instrukcja. 
Książka zawiera mnóstwo rysunków, jest pisana prostym i przystępnym dla dziecka językiem. Mamy tu informacje ogólne o ciele człowieka, krwi i komórkach, skórze, szkielecie, mięśniach, sercu, płucach, układzie pokarmowym, układzie moczowym. Także przeczytamy o układzie odpornościowym, mózgu i zmysłach oraz o układzie rozrodczym. Na końcu znajduje się indeks, dzięki czemu poruszanie się po książce i znalezienie odpowiedniej informacji jest bardzo proste. Mamy tu sporo ciekawostek i ilustracji.
Części ciała człowieka są solidnie wykonane z twardej i sztywnej tektury. Nogi i ręce są ruchome, dzięki specjalnym łącznikom (należy tu uważać przy łączeniu). Samo składanie modelu nie jest trudne, aczkolwiek siedmiolatkowi będzie na pewno potrzebna pomoc kogoś starszego. Najpierw należy odnaleźć poszczególne części. Jest to o tyle proste, że są one ponumerowane i podpisane literami. Np. klatka piersiowa to symbol R1 - R27, narządy wewnętrzne to O1 - O14, biodra to H i kolejne cyfry, ręce to A, nogi L, a czaszka to S. Następnie szukamy par i łączymy szczelinę O1 z drugim elementem i jego szczeliną O1. Mamy załączoną dokładną instrukcję która jest pomocna w składaniu modelu. Dodatkowo instrukcja ma podpisany model, dzięki czemu dziecko powtarza, albo dopiero uczy się poszczególnych części ciała. Oprócz szkieletu mamy tu narządy wewnętrzne. Składamy je na osobnej płytce, którą następnie wsuwamy do klatki piersiowej. 
Książka jest w twardej oprawie i całość jest bardzo dobrze wykonana. Może to być wyjątkowy prezent dla dziecka rozpoczynającego przygodę z ciałem człowieka. Mój siedmiolatek jest zachwycony modelem!

Gorąco polecam! U nas była super zabawa przy składaniu modelu. Choć temat szkieletu mieliśmy już przerobiony, teraz mogliśmy na tak dużym modelu wszystko powtórzyć! Nasz szkielet wisi na ścianie dzięki czemu Karol codziennie może powtarzać zdobytą wiedzę.