Zbuduj robala - Wydawnictwo Wilga

Jakiś czas temu, prezentowaliśmy na blogu nasze owadzie warsztaty...nawet nie wiecie, jak żałuję że wtedy nie wiedziałam o istnieniu książki "ZBUDUJ ROBALA" Wydawnictwa Wilga.„Zbuduj robala” to wyjątkowa książka z tekturowymi stronami w których wtłoczony jest robal. Zadaniem małego czytelnika jest go wyjąć i złożyć zgodnie z numerami. Nie potrzebujemy tu ani nożyczek, ani kleju. Tym oto sposobem otrzymujemy 4 przestrzenne modele realistycznie wyglądających owadów i pająka. Możemy złożyć: mrówkę, chrząszcza, pająka i osę. Siedmiolatek spokojnie samodzielnie złoży takiego robala, a frajda z tworzenia jest nieziemska. Dodatkowo wkładając nogi owadowi dziecko uczy się, że każdy owad ma 3 pary odnóży,  pająk z kolei 4. Po wyjęciu modelu owada czeka na nas kolejna niespodzianka. W miejscu szablonu znajduje się schemat robala z wnętrznościami. To u nas okazało się prawdziwym hitem!Oczywiście książka to nie tylko modele do złożenia, jest to też spora dawka wiedzy na temat tych stworzeń. Dzięki tej pozycji dziecko poznaje świat owadów i pająków. Na wstępie mamy informacje o różnych robalach. Następnie dokładniej przeczytamy o mrówce, chrząszczu, pająku i osie. Czytając dziecku opisy może ono składać model. Najlepsza przecież nauka to ta przez dobrą zabawę.Wszystko jest opisane krótko, konkretnie, a treści są dostosowane do młodego czytelnika. Dodatkowo na uwagę zasługują ilustracje. Nie są to zdjęcia, a rysunki które jednak bardzo dokładnie i rzetelnie odzwierciedlają jak wygląda dane stworzenie.

Książka jest ładnie i solidnie wydana, robaki są tekturowe i śliskie. Elementy należy dokładnie włożyć, wtedy dobrze się trzymają, nic nie odpada.

Jestem zachwycona tą pozycją, a Karola radość z tworzenia była niesamowita! Gorąco polecam! Może to być ciekawy i niebanalny prezent dla małego miłośnika przyrody!