Anatomia - klatka piersiowa - Uczy i Bawi

Od dłuższego czasu zajmujemy się ciałem człowieka. Powstało już w tym temacie sporo postów. Dużo materiałów sama przygotowuję, ale nawet najlepsze materiały bez gotowych pomocy naukowych nie będą na tyle atrakcyjne, żeby siedmiolatek sam prosił o naukę. Dlatego kiedy w sklepie Uczy i Bawi  znalazłam „ANATOMIA – KLATKA PIERSIOWA” firmy 4M seria Kidz Labs wiedziałam, że to coś dla Karola.


Zestaw zawiera:
  • walizkę chirurga,
  • przeźroczystą osłonę,
  • 4 karty ze szkieletem i narządami człowieka,
  • 6 plastikowych zatyczek,
  • 3 stojaki,
  • narządy wewnętrzne: płuca, serce, wątroba, żołądek, nerki, jelito grube, jelito cienkie, klatka piersiowa,
  • szkło powiększające,
  • pęsetę chirurgiczną,
  • instrukcję.

 Całość wykonana jest bardzo starannie. Narządy są wykonane z gumy. Dzięki czemu są elastyczne i dobrze się je wkłada do naszego człowieka i wyjmuje. Zabawa nimi jest prosta, nie ma obawy, ze dziecko coś uszkodzi, złamie. Wszystkie narządy są wyjmowane, każdy może być osobno omawiany. Warto tu zaznaczyć, że są one dobrze odwzorowane. Mogą być one również pomocne w metodzie Montessori.

Człowiek wykonany jest z kartonu, jest sztywny i z pewnością łatwo się nie zniszczy. Dodatkowym zabezpieczeniem są tu stojaki.

Walizka o wymiarach: 11 cm x 11,5 cm jest z dobrej jakości plastiku. Po zabawie wszystko składa się do walizki dzięki czemu zestaw nie zajmuje dużo miejsca. Zestaw jest poręczny i można z powodzeniem zabrać go na wycieczkę, do szkoły i bawić się w małego chirurga gdzie tylko dziecko ma ochotę.

Instrukcja wykonana jest bardzo starannie. Mamy tu dokładnie wyjaśnione kolejne etapy składania naszego zestawu. Dodatkowo opisane wszystkie narządy, dzięki czemu dziecko bawiąc się uczy. 
My bawimy się w operację, wyjmując dany narząd Karol mówi co to jest i krótko go omawia. Po kilku dniach zabawy Franio też powoli rozpoznaje narządy. Mimo, ze zestaw przeznaczony jest dla dzieci 8+ myślę, ze młodsi pasjonaci anatomii z powodzeniem mogą z niego korzystać pod nadzorem rodziców. Z pewnością, jeszcze nie raz przeczytacie u nas o tym zestawie:)

Czy polecam? Pewnie, że tak! W fajnej cenie można mieć dobrej jakości produkt. Polecam sklep Uczy i Bawi – to w tym właśnie sklepie jest chyba największy wybór firmy 4M w bardzo przystępnej cenie.