Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy - Wydawnictwo Babaryba

Kolejną pozycją w biblioteczce Franka - fana samochodów jest ksiażka Wydawnictwa Babaryba "AUTA, MASZYNY, POJAZDY I WSZYSTKO DO JAZDY" autorstwa Richarda Scarry, który był znanym amerykańskim autorem i ilustratorem książek dla dzieci.Książka przedstawia wesoły świat samochodów. Oprócz zwykłych pojazdów mamy tu m.in. ogórkowóz, autokrokodyl, serociężarówka, miotłonoga, ołowkowóz. Każdy z pojazdów jest podpisany, co jest kolejnym atutem tej książki. Jest to rewelacyjna pozycja dla małego fana motoryzacji i wszelkich pojazdów. Obok pojazdów na kolejnych stronach poznajemy również dość zabawne przygody rodzinki świnek. 


Książka nie tylko zapoznaje czytelnika z pojazdami, ale również może być doskonałą pozycją do nauki kolorów. Takie książki nigdy się nie nudzą, zawsze można odkryć w nich coś nowego. Można bawić się w wyszukiwanie różnic w pojazdach, w opowiadanie czym różnią się od tych prawdziwych. Jest to doskonała forma na ćwiczenie języka przez dziecko.

Książka pięknie wydana z bajecznie kolorowymi zabawnymi ilustracjami. Warto zaznaczyć, że wszystkie obrazki zawierają szereg detali, co nie umknęło oku Franka:) Tekstu jest tu niewiele dlatego może to być książka już dla dwu latka. Takie książki są ponadczasowe, zainteresują malucha i nieco starszego czytelnika. Lubię takie pozycje:)

Czy polecam? Tak. Jedna książka a tyle możliwości!