Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy. Przybysze z gwiazd - Wydawnictwo Zielona Sowa

Które z dzieci i który z nas dorosłych choć przez chwilę nie marzył o tym, aby zostać detektywem, rozwiązywać zagadki i dochodzić do odpowiedzi nawet na najdziwniejsze pytania? Rodzice wraz z dziećmi bez problemu mogą poczuć się jak prawdziwi śledczy, dzięki książce wydanej przez WydawnictwoZielona Sowa, pod tytułem „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy. Przybysze z gwiazd”.


Pozycja ta opisuje przygody Tomusia – młodego detektywa oraz jego towarzyszy, czyli: Kotki Kici, chomika Euzebiusza i rybki Klotyldy, którzy wybrali się do wujka Juliana na wieś aby odpocząć. Jak się okazuje, wakacje nie trwają zbyt długo, ponieważ na polu pana Mateusza pojawiają się dziwne kręgi. Młodzi detektywi mają do rozwiązania nie lada zagadkę, bowiem podejrzanych jest naprawdę sporo – od grupy dzieci – urwisów, które uwielbiają robić psikusy, przez kosmitów, po gwiezdne chomiki. Książka ta posiada niezwykle absorbującą fabułę (z pewnością niejeden dorosły też będzie zaciekawiony), akcja nie jest przewidywalna, a rozwiązanie zagadki jest bardzo ciekawe i zaskakujące. 
Dzięki pozycji „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy. Przybysze z gwiazd” mały czytelnik może wczuć się w dzielnego detektywa, który też może tworzyć własne hipotezy, szukać poszlak i odpowiedzi. Książka jest godna polecenia nie tylko ze względu na bardzo ładne wydanie: twarda oprawa, duże litery – dobre dla początkującego czytelnika, ale także ze względu na bardzo interesujące przygody Tomusia Orkiszka i jego partnerów.