Dżungla. Zabawa w chowanego - Granna

Jestem wielkim przeciwnikiem gier komputerowych, o czym jeśli nas czytacie doskonale wiecie. Nasze półki uginają się od przeróżnych planszówek. Niedawno do naszej kolekcji dołączyła chyba najlepsza gra w jaką mieliśmy okazję grać! Naszym odkryciem jest DŻUNGLA ZABAWA W CHOWANEGO firmy GRANNA. Jest to wyjątkowa gra logiczna dla jednego gracza z serii SMART GAMES.


Pudełko zawiera:
  • dwustronną planszę,
  • 4 dwustronne elementy z tropikalnym lasem,
  • dwie książeczki z zadaniami,
  • instrukcję.


W pudełku znajdują się tak naprawdę dwie gry z podziałem na dzień i noc. Przenosimy się tu do azjatyckiej dżungli w której mamy za zadanie ukryć część zwierząt pod klockami, aby zadane zwierzęta były widoczne. Zasady jasne i konkretne...początkowo gracz ma wrażenie, że banalnie proste...jednak kiedy otrzymuje 4 klocki i musi pokombinować, okazuje się, że gra jest bardzo wymagająca.

Strona zielona to DZIEŃ. 
Jest tu podział na 4 plansze. Wybieramy z zielonej książeczki zadanie i układamy 4 elementy (po jednym na każdej planszy) tak aby zakryć wszystkie zwierzęta, z wyjątkiem tych podanych w zadaniu. Używamy klocków z zieloną stroną. Tylko jedno rozwiązanie jest prawidłowe do każdego zadania. Książeczka zawiera 40 zadań i podzielona jest na 4 poziomy: starter, junior, expert i master. Na końcu książki są ich rozwiązania.

Strona niebieska to NOC. 
Mamy tu tylko jedną planszę i ta wersja gry jest nieco bardziej wymagająca. Ponieważ od ułożenia jednego klocka zależy dalsze powodzenie gry. W tej wersji układamy klocki niebieską stroną do góry. Podobnie jak w wersji DZIEŃ tu również wybieramy zadanie z książki i zakrywamy zwierzęta tak, aby pozostały odkryte tylko te wykazane w zadaniu. Książka ma 40 zadań z 4 poziomami trudności: starter, junior, expert i master. Jeśli mamy jakieś wątpliwości podczas zabawy, możemy sprawdzić rozwiązanie na końcu książki.

Gra wykonana jest z wysokiej jakości plastiku. Plansze są składane, tworząc zamykane pudełko do którego możemy włożyć klocki i książeczki. Mamy wszystko w jednym miejscu i nic nam się nie gubi. Książeczki są na z lakierowanego papieru, dzięki czemu nie zniszczą się tak szybko. Kartki spięte są plastikowym kołowrotkiem, który umożliwia jej zawinięcie co ułatwia z niej korzystanie. Kolory są intensywne, a obrazki bardzo ładne. Całość stanowi produkt wysokiej jakości.Instrukcja jest bardzo konkretna, do każdej części gry ma tylko 3 punkty. Zasady są przedstawione jasno i prosto. Wielki plus za instrukcję!

Gra przeznaczona jest dla jednego gracza w wieku 7+. Sądzę, że wiek jest tu właściwie określony. Przyznam się Wam, ze sama bardzo chętnie sięgam po tę grę. Zresztą...Karolowy tata również:)


Czy polecam? Pewnie, że tak! Gra rozwija planowanie, wyobraźnię przestrzenną, pomaga w rozwiązywaniu problemów, ćwiczy koncentrację oraz percepcję wzrokową. Naszym zdaniem to jedna z najlepszych gier na rynku! Zachwyca i młodszych graczy i tych dorosłych. Jest na tyle uniwersalna, że w zasadzie górna granica wieku tu nie istnieje! Można ją zabrać do samochodu, do plecaka i grać wszędzie tam gdzie normalnie sięgnęlibyśmy po smartfona czy tablet. Jestem zachwycona tą pozycją i gorąco wszystkim polecam! Nie znaleźliśmy żadnego elementu który byłby słaby w tej grze! Wszystko dopracowane i dopięte jest na ostatni guzik! Polecam również zapoznać się z innymi grami z serii Smart Games. Jest tam spory wybór, a gry są naprawdę genialne!  Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)