Kaczka dziwaczka - GRAiMY

Jak myślicie czy da się połączyć grę z wierszem? Połączyć tak, aby była ciekawa dla dziecka, ale jednocześnie uczyła? Już odpowiadam...tak da się. Genialnie to zrobiło Wydawnictwo GRAiMY, które ma serię tak zwaną PUFI, czyli „Pamięciowa Układanka wzbogacona Fabułą oraz Ilustracjami” tematycznie nawiązująca do treści wierszy wybranych autorów.


Jedną z gier Wydawnictwa GRAiMY jest „KACZKA DZIWACZKA” inspirowana wierszem Jana Brzechwy.

Gra zawiera zawiera:
  • 60 kartoników perypetii,
  • 2 kartoniki dodatkowe,
  • 4 kartoniki kwa-zonk,
  • 4 planszo-instrukcje z wierszem.
Trzeba przyznać, że taka gra to bardzo dobra propozycja, nie tylko dla dzieci, ale także dla całej rodziny. Polega ona na odkrywaniu kartoników z obrazkami i ułożeniu przygód Kaczki dziwaczki z wiersza Jana Brzechwy. Aby urozmaicić grę każdy z graczy musi ułożyć perypetie kaczki obrazkami jednego koloru. Wygrywa oczywiście ten który ułoży komplet kartoników jako pierwszy. Dla ułatwienia do gry dołączony jest wiersz Kaczka dziwaczka, którym w każdej chwili możemy się posłużyć i przypomnieć jakie kolejne miejsce odwiedziła nasza bohaterka. Na instrukcji dołączony jest również schemat układania kartoników z przygodami Kaczki dziwaczki.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Szacowany czas gry to 10-15 minut. U nas jedna runda trwa właśnie mniej więcej 15 minut. Pozycja ta skierowana jest dla dzieci w wieku 4+, górnej granicy wiekowej nie ma...

Ilustracje na kartonikach są ładne i ciekawie wykonane, a same kartoniki są sztywne i z pewnością nie ulegną pognieceniu podczas zabawy.

Gra Kaczka dziwaczka jest dobrym narzędziem do ćwiczenia pamięci, koncentracji, ale także wytrwałości i spostrzegawczości. Cała gra nie zajmuje wiele miejsca z powodzeniem można ją ze sobą zabrać na piknik, plażę czy na wczasy.


Czy polecam? Tak! Ciekawa forma, solidne wykonanie...czyli produkt który warto polecać:) Należy tu dodać, ze gra stworzona i wyprodukowana jest w Polsce, a Wydawnictwo promuje polską literaturę dziecięcą! 


Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)