Kto, gdzie, kiedy? - Wydawnicwo Olesiejuk

Jeśli śledzicie bloga to wiecie, ze jesteśmy wielkimi fanami książek z okienkami. Takie książki dają wiele możliwości. Dziecko bawiąc się uczy. Odkrywając kolejne okienka zgłębia wiedzę, a jednocześnie ma frajdę. Dodatkowo w takich książkach jest jakaś taka tajemnica...co jeszcze bardziej uatrakcyjnia książkę. Kolejną tego typu książką w naszym zbiorze jest „Kto, gdzie, kiedy?” autorstwa Janes Maclaine i Alex Frith Wydawnictwa Olesiejuk.


Taka książka to skarbnica wiedzy. Mamy tu 130 okienek zawierających mnóstwo informacji i ciekawostek. Na pierwszej stronie znajduje się dość wyjątkowy spis treści...oczywiście z okienkami, ale przy okazji już z sporą dawką wiedzy. Kolejne strony to dział o planecie ziemi, faunie i florze, laboratorium, rozrywce, komnacie skarbów, historii, prawda czy fałsz oraz łamigłówka połącz w pary.
Czy wiecie, że wulkaniczny szczyt Waialeale to najbardziej wilgotne miejsce na Ziemi. Deszcz pada tam niemal codziennie. A świnie to bardzo inteligentne zwierzęta. Niektóre z nich intelektem dorównują nawet 3 letniemu dziecku. A może, wiecie co to jest PackBot? My już wiemy...a odpowiedź znajdziecie w książce na stronie 7. Okienka otwiera się bez problemu, już niespełna 3 latek sobie z nmi fajnie radzi. Informacje tu zawarte są niebanalne, wyselekcjonowane i genialnie dobrane aby zaspokoić ciekawość dziecka w jednym obszarze, a pobudzić w innym! Na uwagę zasługuje tu jakość wydania, która sprawie, ze książka może być pięknym prezentem dla dziecka. Grupa okładka, sztywne strony oraz bajecznie kolorowe obrazki autorstwa Marco Palmieri dodają książce wyjątkowego charakteru.

Czy polecam? Pewnie, że tak. Może to być alternatywa dla komputera, jak również ciekawa pozycja do samochodu na wycieczki. Oprócz tej książki polecam również:  Nauka bez tajemnic

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.