Niesforne zwierzaki. Rozgniewany pająk - Wydawnictwo Wilga

Jeżeli szukamy dla naszego dziecka krótkiej historii – takiej do przeczytania na przykład przed snem, a jednocześnie zabawną i interesującą, to z pewnością należy sięgnąć po książkę autorstwa Tulin Kozikoglu i Sedat Girgin, pod tytułem „Niesforne zwierzaki. Rozgniewany pająk”, wydanej przez Wydawnictwo Wilga


W bajkowy świat rozgniewanego pająka wprowadza nas babcia Lejla, właścicielka mieszkania, w którym znajduje się kilku „lokatorów”, między innymi komar, kotek, pies, ptak, żaba… oraz oczywiście pająk. Gryziek - tytułowy bohater, uwielbia tkać sieci o różnych wymyślnych wzorach i w różnych najdziwniejszych miejscach. Wielką udręką pająka jest fakt, iż jego misterna, wręcz artystyczna praca idzie na marne, ponieważ zwierzątka zamieszkujące u babci Lejli ciągle niszczą mu sieci. Wielce rozgniewany Gryziek, po wielu próbach odbudowania pajęczyny wpada na genialny pomysł. Chcecie się dowiedzieć jaki? O tym można się dowiedzieć, czytając „Niesforne zwierzaki. Rozgniewany pająk”.


Książka jest bardzo ładnie wydana, twarda oprawa, wysokiej jakości papier oraz nieszablonowe ilustracje. Krótka, wesoła opowieść, przedstawiająca historię Gryzka z pewnością przypadnie do gustu młodszym czytelnikom/słuchaczom, a i z pewnością niejeden dorosły uśmiechnie się czytając książęczkę.