Pingolo - Foxgames

W kalendarzu już wiosna, ale dziś chcemy Was zabrać na biegun południowy w odwiedziny do wesołej gromadki pingwinków. Wszystko to jest możliwe za sprawą gry PINGOLO wydanej przez Wydawnictwo Foxgame. Jest to wyjątkowa gra, która zyskała ogromną sympatię Franka (a wiadomo, jest to konkretny krytyk do spraw wszelakich).  


W grubym kartonowym pudełku znajdziemy:
  • 12 pingwinków,
  • kolorowych jajek,
  • 4 plansze – góry lodowe,
  • 2 kolorowe kostki,
  • instrukcję.Przed przystąpieniem do gry należy ukryć kolorowe jajka pod pingwinkiem. Następnie mieszamy i układamy pingwinki na środku i każdy z graczy otrzymuje swoją górę lodową, którą kładzie przed sobą. Na planszy gromadzimy zdobyte pingwinki, jednocześnie jest ona miejscem do liczenia punktów. Grę rozpoczyna najmłodszy uczestnik zabawy rzucając dwoma kostkami. Następnie ma dwie próby aby znaleźć jajko w kolorze wyrzuconym przez kostki. Podnosząc pingwinka inni gracze muszą widzieć kolor jajka. Jeśli nie udało się trafić na poszukiwany kolor, zakrywamy jajko i ruch ma kolejny gracz. Jednak jeśli jajko odpowiada kolorowi na kostce, zabieramy je razem z pingwinkiem i układamy na swojej górze lodowej. Wygrywa osoba która pierwsza zdobędzie 6 pingwinków.  Jest też wariant dla zaawansowanych w którym gracze mogą sobie nawzajem pomagać lub przeszkadzać podając błędne informacje. Inny wariant zaawansowany dla graczy już 6+ polega na zabieraniu pingwinków innym przeciwnikom. Mogą być one tu przemieszczane pomiędzy górami lodowymi.

Gra skierowana jest do dzieci w wieku 4+ i górnej granicy nie ma...tzn. producent wyznaczył ją na 104 lata:) Jednak uważam, że bez problemu trzylatek daje radę. Franio jeszcze nie ma skończonych trzech lat, a w grze idzie mu całkiem nieźle! Jest to gra dla 2-4 graczy, a szacowany czas rozgrywki to 15 minut.

Zarówno pingwinki jak i jajka wykonane są z plastiku, jest to wysokiej jakości gruby plastik. Góry lodowe są z lakierowanej tektury, a kostki z plastiku. Kolory są tu żywe i intensywne. Wszystko wykonane bardzo starannie i solidnie. Całość stanowi produkt dobrej jakości.

Instrukcja jest konkretna, jasno opisane są zasady, wszystko wyjaśnione. Krótko, zwięźle i na temat. Wielki plus za taką instrukcję!

Gra ćwiczy pamięć, spostrzegawczość, ale potrzebujemy tu tez odrobinę szczęścia. Dla młodszych graczy, może być świetnym elementem do nauki kolorów. Zresztą pingwinki można wykorzystać w wielu innych zabawach.


Gra jest genialna! Stałą się ona ulubioną „zabawką” Frania. Który świetnie sobie w grze radzi. Polecam każdemu! Może to być świetny prezent, a także genialna alternatywa dla komputera:) Sporo zabawy, mnóstwo śmiechu i czas spędzony razem, a do tego produkt wysokiej jakości!  

Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)