Biblijne opowieści do poduszki - Adamada

Każdy z rodziców pragnie, aby po pełnym przygód, emocji, zabawy, a nie raz i trudnym dniu jego dziecko zasnęło, śniąc miłe sny. Aby ułatwić maluchom wyciszenie się, jedni opowiadają im bajki, drudzy śpiewają kołysanki, inni jeszcze czytają książeczki. Trudność jednak w tym, aby właściwie zinterpretować potrzeby dziecka i się do nich zastosować. Jeżeli zdecydujemy się wyciszyć i pomóc dziecku zasnąć przy pomocy książeczki, to dobrze by było, jeżeli będzie ona napisana zrozumiałym dla niego, niedługa, ze spokojnymi ilustracjami. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, Wydawnictwo Adamada wydało książkę dla dzieci i oczywiście rodziców pod tytułem „Biblijne opowieści do poduszki”, autorstwa Merce Segarra i Rosa M. Curto. 


Powyższa pozycja zawiera krótki, rzeczowo opisane, w bardzo przystępnym języku historie biblijne Starego i Nowego Testamentu, wzbogacone dużymi, ładnymi ilustracjami, obrazującymi opisywany wątek. Książka skierowana jest raczej do młodszych dzieci, choć i rodzice mogą traktować ją jako pewnego rodzaju kompendium wiedzy biblijnej w przypadku, gdy ciekawy świata młody człowiek zapyta nas o postać lub historię biblijną, wtedy błyskawicznie możemy sobie, po krótkiej lekturze ją przypomnieć. „Biblijne opowieści do poduszki” wydana jest bardzo ładnie, w twardej oprawie, papier bardzo dobrej jakości. Pierwsze wrażenie po wzięciu książki do ręki, to uczucie nieopisanego ciepła, które z niej płynie i jest koherentne z treścią opowiadań. 
Jeżeli szukamy pomysłu na prezent, chcemy kupić dla naszego dziecka – dobrą książkę, która pomoże nam wprowadzić malucha w świat wiedzy biblijnej oraz w życie religijne, jeżeli chcemy, a myślę, że tak - wpoić dziecku dobre zasady i wzorce, wtedy z całym przekonaniem polecam „Biblijne opowieści do poduszki” Wydawnictwa Adamada.