Ilustrowany Inwentarz Drzew - Wydawnictwo Zakamarki

Mamy już wiosnę, zatem jest to najlepszy czas na poznawanie drzew. Doskonałą pomocą ku temu jest „ILUSTROWANY INWENTARZ DRZEW” autorstwa Virginie Aladjidi i Emmanuelle Tchoukriel WydawnictwaZakamarki.


Książka zawiera opisy i obrazki 57 drzew i krzewów jakie możemy spotkać na świecie. Warto tu zaznaczyć, że gatunki te zostały wyselekcjonowane przez botaników. Nie mamy tu przypadku, a całość jest genialnie przemyślana. Każdy z gatunków jest opatrzony polską i łacińską nazwą. Mamy podane wymiary, długość życia, a czasami i nazwę lasu. W książce znajduje się podział na drzewa liściaste, iglaste i palmy. Opisy są tu krótkie, konkretne, a jednocześnie ciekawe. Książka jest uniwersalna, zarówno dziecko jak i rodzic może się z niej sporo nauczyć.


Ilustracje do Inwentarza wykonała Emmanuelle Tchoukriel, która specjalizuje się w rycinach naukowych. Na samym wstępie otrzymujemy informacje, w jaki sposób powstawały ilustracje. Bowiem, nie są to zwyczajne obrazki. Ilustratorka czarne kontury wykonywała rapidografem i tuszem chińskim, a kolorowała wszystko akwarelami, które nakładała z różną intensywnością. Dostajemy tu wyjątkowe i przepiękne ilustracje wykonane w niebanalnym stylu, które czynią książkę wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju.

Całość wydana jest bardzo ładnie, dość oryginalnie. Z pewnością jest to pozycja, która dość mocno zaznacza się na rynku podobnych publikacji. Twarda oprawa w stylu retro nadaje książce wyjątkowy charakter, a całość stanowi produkt godny polecenia.

Polecam również Ilustrowany Inwentarz Zwierząt oraz Ilustrowany Inwentarz Ptaków wydany w tym samym stylu. Całość stanowi wyjątkową kolekcję, której mały przyrodnik nie może pominąć.


Spacer po parku z tą książką może okazać się niesamowitą przygodą. Z kolei zabawa w odgadywanie nazwy drzew, może stać się fajną grą która uwrażliwia na piękno natury.