KLOCKI GEO - Epideixis

Jako wielki przeciwnik gier komputerowych, szukam pozycji które mogą być doskonałą alternatywą dla siedzenia przed monitorem. Z kolei wszelakie klocki są u nas mile widziane i zawsze na topie. Obok klocków uwielbiamy gry planszowe i wszelkiego rodzaju łamigłówki. Dlatego jeśli można to wszystko połączyć w jedną pozycję, to już wiem, że taki produkt będzie u nas prawdziwym hitem. Jeśli jeszcze dojdą do tego walory edukacyjne...to już w ogóle pełnia szczęścia. Jedną z takich pozycji są niewątpliwie KLOCKI GEO Wydawnictwa Epideixis.Są to wyjątkowe drewniane klocki. Każdy element jest dopracowany, wyszlifowany i bezpieczny dla dziecka. Klocki są kolorowe, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę. Sześcienne klocki około 2 cm x 2 cm x 2 cm są z sobą klejone w różnych ułożeniacha. Ostatecznie posiadamy 7 kombinacji klocków – brył geometrycznych. Naszym zadaniem jest stworzenie z nich właściwego układu, który znajduje się w książeczce dołączonej do zestawu. Zawiera ona aż 70 kombinacji ułożenia klocków w których mamy uwzględniony stopień trudności. Pierwszy poziom to przedstawienie kolorowych klocków, drugi to już dwa klocki, nadal z pokazaniem ich kolorów. Z kolei trzeci poziom to już szare klocki z konstrukcjami o rosnącym stopniu trudności z większej ilości klocków.Klocki GEO są z serii „Zabaw Twórczych” u ich podstaw leży zasada przechodzenia od rzeczy łatwiejszych do trudniejszych oraz samodzielność odpowiadająca umiejętnościom. Franio który ma 3 latka bardzo dobrze radzi sobie z drugim poziomem, z kolei Karol ma 7 lat i mierzy się z trzecim poziomem. Skłamałabym, gdybym powiedziała, ze każdą kombinację udaje się Karolowi ułożyć, ale próbuje, działa, tworzy i myśli! Kiedy już wyjdzie jest wielka radość, kiedy z kolei się nie udaje ma większą mobilizację do dalszych prób!
Całość zapakowana jest w drewniane pudełko i stanowi produkt wysokiej jakości. Książeczka posiada kołowrotek co dodatkowo ułatwia z niej korzystanie.

Klocki są uniwersalne, zarówno dziecko jak i dorosły mogą się z nimi świetnie bawić. To rozwijanie wyobraźni i określania stosunków przestrzennych. To też ćwiczenie logicznego myślenia oraz cierpliwości i skupienia. Jest to doskonalenie spostrzegawczości, obserwacji, kombinacji i analizy. Takie pozycje się nie nudzą, można do nich wracać i mierzyć się z zadaniami.


Klocki mają jedną wadę...wciągają tak bardzo, ze ciężko się od nich oderwać;) Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent na dzień dziecka (albo jeśli sami macie ochotę zaserwować sobie coś wyjątkowego) to gorąco polecam ten zestaw! Ja mogłabym układać i układać, a jeśli mi coś nie wychodzi to siedzę dopóki nie zrobię układu, nawet kosztem zarwanych nocy;) Gorąco polecam, bardzo dobry produkt!Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)