Nożyczki, fryzjer i rolki po papierze toletowym

Wszelkie zabawy, czynności usprawniające rączkę dziecka są niezbędne do wypracowania sprawności u dziecka. Przy Karolu sprawdziły się ćwiczenia na działanie, teraz widzę, ze podobnie jest z Frankiem. Obecnie pracujemy nad wycinaniem. Franio mógłby godzinami siedzieć i ciąć...tak bez celu, dla samego cięcia i śmiecenia:) 

Dlatego kiedy w Internecie TU zobaczyłam zabawę, można by rzec we fryzjera...wiedziałam, że u nas to będzie HIT!


Potrzebujemy:
  • rolki po papierze toaletowym,
  • flamaster,
  • nożyczki.

Na rolkach malujemy oczka, usta, a następnie tniemy po drugiej stronie cienkie paski, które od tej pory są włosami. Oto przychodzi Pan/Pani Rolka do fryzjera i oczekuje na wyjątkową w swoim rodzaju fryzurę. U nas było sporo śmiechu, odgrywanie scenek...wesołe dialogi. Czyli świetna zabawa z pomocami za darmo:)  

A Wy zagladacie na zagraniczne blogi - mega dużo inspiracji! Gorąco polecam! Macie PINTEREST? Jeśli nie to odsyłam...oj skarbnica pomysłów! Tylko robiąc coś i publikując u siebie - warto pamiętać o linku do miejsca które Was zainspirowało (bo pewnie do źródła będzie ciężko). Niestety coraz więcej osób o tym zapomina. Jednak, nic w przyrodzie nie ginie i wcześniej czy później natykamy się na ten pomysł i okazuje się, że gdzieś indziej to on był już dawnooooo. Ech.