Piątki z eksperymentami - TRÓJWYMIAROWE KSZTAŁTY Z BĄBELKAMI

Dziś jest 33 piątek z eksperymentami. Jeśli chcecie bawić się z nami zasady są TUA jeśli szukacie inspiracji do eksperymentów to zapraszam na podsumowanie 4 miesięcy (wrzesień-grudzień) piątków z eksperymentami....było aż 117 eksperymentów TU.
Kiedy zobaczyłam filmik na fanpage TheDadLab z figurami geometrycznymi moczonymi w płynie TU, wiedziałam, że u nas to będzie hit i koniecznie musimy zrobić. Nie myliłam się! Eksperyment jest niezwykle prosty z efektem WOW.

Do wykonania potrzebujemy:

  • pojemnik, garnek, miskę, wiaderko...co macie pod ręką.
  • płyn do mycia naczyń,
  • wodę,
  • plastelinę,
  • słomki do napojów.


Słomki do napojów przycinamy na jednakową długość. Następnie sklejamy z nich figurę geometryczną. U nas powstał trójkąt. Słomki sklejaliśmy z sobą za pomocą plasteliny. Do wiaderka wlaliśmy wodę, a następnie płyn do mycia naczyń. Franio trzymając za plastelinę zanurzył naszą figurę w wodzie. Kiedy ją wyjął boki trójkąta miały ściany z piany. Niesamowite wrażenie. Oczywiście było przebijanie baniek i masę kolejnych prób. Zaglądanie, oglądanie i zachwycanie się. Polecam. Czas wykonania krótki, a zabawa świetna!
Szkoda, że zdjęcia nie oddają tego efektu. Ścianki pięknie się mienią. Karol mówi, że wyglądają jak kryształ;)

Swoją drogą, polecam Wam profil na FB TheDadLab. Tata z synami robią naprawdę sporo fajnych rzeczy:) Ja ich uwielbiam...część ich pomysłów można zobaczyć na naszych polskich blogach...niestety nie podlinkowanych do źródła – no ale to jakaś zmora i plaga ostatnio...takie „pożyczanie” sobie czyichś pomysłów i udawanie, że się odkryło Amerykę;) Ale...o tym jeszcze kiedyś napiszę.

***************


Dziś bawiły się z nami blogi: