STRAŻ POŻARNA 48 elementów - Blocki Mubi

Nie ma chyba dziecka które nie lubi budować z klocków. Dają one tyle możliwości, a dodatkowo oprócz zabawy mamy tu element ćwiczenia sprawności ręki, trening cierpliwości, kreatywności, spostrzegawczości. Same plusy...Dlatego klocków u nas w domu jest spoooro. Szukając kolejnych zestawów trafiłam na serię BLOCKIMUBI. Nie mogłam przejść obok nich obojętnie i koniecznie muszę się z Wami podzielić moim odkryciem. Nasz zestaw to Straż pożarna składający się z 48 elementów.
Blocki Mubi mają sporo ciekawych zestawów. Jest tu bogata tematyka. Dla każdego dziecka znajdzie się coś, co będzie w sferze jego zainteresowań. Dzięki tej różnorodności można budować ciekawe makiety i mieć sporą frajdę z zabawy. Dodatkowo mamy tu element zdobywania wiedzy o różnych zawodach.


Blocki Mubi są to plastikowe klocki konstrukcyjne które bez problemu można łączyć z klockami innych popularnych marek. Czym się od nich różnią? Na pewno ceną!  Plastik, z którego są wykonane klocki jest dobrej jakości, jest on wytrzymały. Wszystkie elementy fajnie trzymają się ze sobą i nic nie odpada. Jednocześnie nie ma problemu z ich rozłączeniem. Kolory są intensywne i przyjemne dla oka. Ludziki mają pozytywne twarze i wyglądają na sympatyczne postaci:) Są tu ruchome elementy, drzwi i okna otwierają się i zamykają.  

Zgodnie z tym, co widnieje na opakowaniu są elementy które grają i świecą. W naszym zestawie jest to auto. Po włożeniu baterii ku naszemu wielkiemu zdziwieniu i ogromnej frajdzie chłopców (no dobra naszej też) okazało się, że po naciśnięciu guziczka z przodu autka, nie tylko gra i świeci...ale także jedzie. To pierwszy ruchomy element w naszym zbiorze klocków i wielka atrakcja podczas zabawy!

Nasz zestaw składa się z 48 elementów, z których zbudowaliśmy piętrową remizę, samochód z przyczepą i drzewo. Jest to wystarczająca ilość na dobrą zabawę. Jednak z racji, że klocków mamy sporo możemy je łączyć z tymi które już mamy i tworzyć wielkie budowle, a nawet całe miasta. Jest to zabawa na długie godziny i sposób na wspólnie spędzony czas.  

Seria Blocki mubi przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3+ jednak z naszego doświadczenia, takimi klockami pod nadzorem rodziców mogą bawić się już mniejsze dzieci ćwicząc dzięki temu zdolności manualne.

Pudełko z klocków jest z grubej tektury, na górze opatrzone rączką dzięki czemu tworzy walizkę. Dziecko może bezpiecznie i wygodnie przenosić tym sposobem klocki.

Czy polecam? Pewnie, że tak. Fajne klocki w dobrej konkurencyjnej cenie. Jestem wielką przeciwniczką gier komputerowych, a klocki właśnie mogą być dla nich alternatywą. Niebawem zbliża się dzień dziecka, może ten wpis zainspiruje Was do zakupu ciekawego prezentu dla dziecka.