Wakacje z Lassem i Mają - Wydawnictwo Zakamarki

Pamiętacie jak pisałam o Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai TU? Ta ciekawa seria Wydawnictwa Zakamarki doczekała się wyjątkowego wydania „WAKACJE Z LASSEM I MAJĄ” autorstwa Martin Widmark i Heleny Willis. 


Podobnie jak w całej serii i tu akcja rozgrywa się w szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Tytułowi bohaterowie chodzą do tej samej klasy i prowadzą biuro detektywistyczne. Ta książka od poprzednich różni się tym, że oprócz zagadkowej historii mamy tu sporo zadań i łamigłówek do rozwiązania przez czytelnika. Akcja rozpoczyna się w ostatni dzień roku szkolnego. Dyrektorka szkoły poprosiła pastora, komisarza policji i Barbarę Palm do opowiedzenia jak to było gdy oni byli dziećmi. Jednak, aby było ciekawiej każdy z gości miał w opowieści zamieścić jakieś kłamstewko. Zadaniem dzieci jest je zdemaskować. Po wysłuchaniu historii gości, mamy mały test czy myślimy jak detektyw. Po czym jest krótka forma pamiętnika, czyli miejsce na kolegów i koleżanki z wakacji. Są to wyjątkowe kartoteki poznanych przyjaciół. Kolejnym elementem książki jest Quiz o Valleby. Mamy tu też m.in.: zabawę pamięciową, sudoku, zaszyfrowane listy czy grę Valleby. Miłośnik gotowania również znajdzie tu coś dla siebie. Na końcu książki mamy odpowiedzi do zagadek. Książka wydana jest bardzo atrakcyjnie w twardej okładce z kolorowymi stronami.

Gorąco polecam szczególnie na lato, może to być początek ciekawej przygody dla małego czytelnika. Taka forma książki sprawia, że jest ona indywidualnie przypisana do dziecka, a jej uzupełnianie sprawia, że książka staje się wątkowym pamiętnikiem z wakacji.