Danny Dingle i jego odleciane wynalazki. Naddźwiękowa łódź podwodna - Wydawnictwo Olesiejuk

Jakiś czas temu przedstawiałam Wam książkę o małym dość oryginalnym wynalazcy Dannym Dingle. Wydawnictwo Olesiejuk wydało drugą cześć supertajnego szpiegowskiego dziennika, tym razem pt.: „Danny Dingle i jego odleciane wynalazki. Naddźwiękowa łódź podwodna” autorem tej części jest również Angie Lake.


Początek mamy bardzo podobny, zostajemy wprowadzeni w świat tegoż chłopca. Poznajemy Percego najlepszego przyjaciela Dannego i Superpsa który jest ropuchem. Dowiadujemy się także, jakie skutki miała wygrana w ostatnim konkursie w którym nasi wynalazcy zrobili metalmobil. Tym razem Dany i jego drużyna zapisują się do SKAUTÓW. Nie, nie, nie zamierzają zostać skautami, węszą tu podstęp i uważają, że to skrót od Szpiegowskiego Klubu Agentów Umiejących Chronić Informacje. Oczywiście nie może ich zabraknąć w takiej organizacji! Razem z drużyną jadą zatem na biwak do Szkocji szukając supertajnych eksperymentów. Na miejscu niestety sprawy dość mocno się komplikują i wcale nie jest tak jak sobie zaplanowali. Drużynowy okazuje się być największą gapą jaką mieli okazję poznać, na biwak pojechali najmłodsi skauci i nic nie ma to wspólnego z tajnymi sekretami...ale Danny się nie nudzi:)
Oczywiście mamy tu też wątek arcywroga Garetha, jest też konkurs na pływającą tytułową tratwę...i słynne galaretki taty Dannego. Czyli kolejna część pełna humoru, śmiesznych tekstów i licznych obrazków. Tym razem mamy tu 295 stron pisanych językiem jakim posługują się dzieci. Nie mamy tu zbyt wiele pojęć naukowych, bo w zasadzie nie jest to książka naukowa. To dziennik chłopca jakich pewnie wielu kręci się po ulicach, którzy szukają na chodniku skarbów z których mogą stworzyć wynalazki.
Książka zawiera sporo czarno białych obrazków i różnorodną czcionkę oraz język przystępny dla dziecka. Wszystko sprawia, że jest to pozycja która przykuwa oko młodego czytelnika, nie nudzi i bardzo wciąga. Książka jest humorystyczna, dowcipna i z pewnością spodoba się dzieciom, zwłaszcza, że narratorem jest tu mały szalony naukowiec.


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.