Domowa hodowla dżdżownic

Zwierzęta to ogromna pasja Karola. Jego marzeniem jest hodowla agamy brodatej. Byłabym nawet i skłonna na takiego gada…pod warunkiem, że byłby wegetarianinem i nie musiała zjadać żywych robali. Nie przeskoczę tego i póki co jaszczurkę oglądamy w zoologicznym. Był też czas na pasję mrówkami, jednak perspektywa spadającego akwarium i rozsianych mrówek po całym domu skutecznie zniechęciła nas do tego zwierza. Kiedy Karol zafascynował się dżdżownicami…zgodziłam się na ich hodowle;)
Kupiliśmy na allegro gotowy zestaw do hodowli, napełniłyśmy go ziemią zgodnie z instrukcją i czekaliśmy na efekty:) Jest radocha, karmienie, podlewanie naszej hodowli. Nasza hodowla jest od początków kwietnia i Karol dba o nią. Zestaw kupiłam za niewielkie pieniądze całkowicie gotowy do hodowli. Potrzebowaliśmy jedynie ziemie i 6 dżdżownic. Same poszukiwania były super…Poczekamy jeszcze i w sierpniu wypuścimy nasze zwierzaki do ziemi 

Niesamowite jest obserwowanie jak drążą tunele. Jak wciągają roślinki. Genialna lekcja która z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.Oprócz dżdżownic Karol ma kanarka Gustawa. To tak, żeby ktoś nie pomyślał, ze straszni rodzice nie zgadzają się na „klasyczne” zwierze dla dziecka. Jednak uważam, że póki co nie czas na chomiki, świnki morskie, koty czy tez psy. Zwierzak to nie zabawka, to odpowiedzialność i na razie Karol uczy się tego na Gustawie! 

W internecie można znaleźć przeróżne zestawy, nasz kosztował niecałe 30 zł i jest naprawdę ok, dlatego nie warto przepłacać. Warto jednak poszukać na różnych aukcjach bo ceny wahają się baaardzo.  

Prace plastyczne z dżdżownicami: