Królik i Misia. Utrapienie Królika - Wydawnictwo Zielona Sowa.

Czy jest ktoś kto jeszcze nie zna Królika i Misi? Pary dość oryginalnych przyjaciół? Pragnę donieść, że jest już druga część przygód tychże zwierzaków - „Królik i Misia. Utrapienie Królika” autorstwa Julian Gough Wydawnictwa Zielona Sowa.


W tej części Królik właśnie obudził się u Misi ze snu i postanowił wrócić do swojej norki. Tam spotkała go niespodzianka, zastał w swoim mieszkaniu żółwia oraz straszny bałagan, a na domiar złego ktoś strasznie hałasował. Królik to życiowy pesymista który wszystko widzi w czarnych barwach i ani myśli iść na jakikolwiek kompromis. Jednak ma wierną przyjaciółkę Misię, która mimo narzekań Królika jest przy nim, mało tego przekonuje i pokazuje mu jaki piękny jest świat. Próbuje mu uświadomić, że obecne problemy są niczym względem wieczności. Czy Królik da się przekonać i kto tak strasznie hałasował, przeczytacie w książce.Piękne wydanie, twarda oprawa i wyjątkowe ilustracje Jim Fielda czynią tę pozycję jedyną i niepowtarzalną! Książka skierowana jest do dzieci 4+...jednak u nas czytałam ją i Franiowi (3 latka) i Karolowi (7 lat) i obaj byli zainteresowani i słuchali z otwartymi buziami, zarówno z ciekawości jak i ze śmiechu;) Warto tu zaznaczyć, że książka przesiąknięta jest humorem i czyta się ją jednym tchem!


Czy polecam? Pewnie, że tak! Książka pełna humory rozbawi zarówno starszego jak i młodszego czytelnika, a i dorosły znajdzie w króliku coś z siebie...i może skłoni go to do refleksji?