Misia i jej mali pacjenci - Wydawnictwo Zielona Sowa

Odkąd pamiętam Karol chce być weterynarzem, chce pomagać zwierzętom. Nie są to puste słowa. Od najmłodszych już lat ratuje wszelkie żuczki, ślimaki, pająki, żabki i każde inne zwierzątko jakie spotka na swojej drodze, a które potrzebuje pomocy. Pochłania wszelkie książki o zwierzętach i wie o nich więcej niż nie jeden dorosły. Oprócz encyklopedii i książek naukowych szukam dla niego książek przygodowych związanych z tą tematyką. Na naszych półkach prym wiedzie Wydawnictwo Zielona Sowa z serią: „Zosia i jej Zoo”. Jednak dziś nie o tym… Zielona Sowa ma nową piękną i bardzo ciekawą serię „Misia i jej mali pacjenci”. Autorką serii jest Aniela Cholewińska – Szkolik, a ilustracje stworzyła Agnieszka Filipowska.


Niezwykle pozytywna seria z mnóstwem ciepła i wrażliwości dla świata zwierząt. To pokazanie dziecku, że nawet zwykłym prostym gestem można uratować bezbronne zwierzątko. Czytając książki uśmiech sam pojawia się na twarzy.

Do tego wyjątkowe ilustracje Agnieszki Filipowskiej, twarda oprawa i kredowy papier najadą niepowtarzalny charakter książce. Wydanie jest naprawdę piękne i dzięki wysokiej jakości może to być niebanalny prezent dla dziecka np. na zakończenie roku szkolnego.


Pierwsza cześć to „Weterynarz z Lipowej Kliniki”. Poznajemy tu główną bohaterkę. Misia to siedmioletnia rudowłosa dziewczynka, która ponad wszystko kocha zwierzęta. Dzięki dziadkowi który jest weterynarzem poznała tajniki tegoż zawodu oraz nauczyła się pielęgnacji zwierząt. Jednak to nie wszystko, dziewczynka posiada wyjątkowy dar – potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Mieszka w domu z dużym ogrodem w którym ma domek na drzewie. Nie jest to zwykły domek, jest to najprawdziwsza na świecie Lipowa Klinika. Misia ma swojego małego pomocnika - wiernego pieska Popika. Często to właśnie on znajduje pacjentów. W tej części mały weterynarz pomaga wróbelkowi, wiewiórce i jeżykowi. Co stało się zwierzętom i czy dziewczynce udało się im pomóc przeczytacie w książce.


Druga część to „Niespodziewani goście”. Nie musicie czytać książek po kolei. Bowiem, na wstępie i tu również zostaje przedstawiona nasza bohaterka. Misia lubi kontakt z naturą, spacery, las i przygody. Tym razem pomaga sówce, źrebakowi, pieskowi. Co przydarzyło się zwierzętom i w jaki sposób im Misia pomogła przeczytacie w książce.

Seria skierowana jest do dzieci w wieku 4+.


Mimo, że książka jest o dziewczynce całkowicie skradła serce Karola i czekamy na dalsze części przygód Misi i jej pacjentów. Gorąco polecam. Z pewnością wakacje z Misią będą wyjątkowe!