Planeta Ziemia - Wydawnictwo Olesiejuk

Od dawna podobała mi się ta książka i wiedziałam, że to coś co zainteresuje Karola. Nie mogłam się jej oprzeć czytając liczne pozytywne recenzje. „PLANETA ZIEMIA” bo o niej mowa to wyjątkowe kompendium wiedzy o kosmosie i naszej planecie Wydawnictwa Olesiejuk


Książka ma twardą oprawę, bajecznie kolorowe zdjęcia i ilustracje oraz mnóstwo ciekawych informacji! Jest tu sporo przekrojów i schematów dzięki czemu wiedza staje się łatwiej przyswojona. Dodatkowo ma prosty i jasny dla dziecka język choć sama wygada na bardzo fachową. Jest to wspaniała pozycja dla małego badacza świata. Całość podzielona jest na pięć rozdziałów poprzedzonych wstępem stanowiącym swego rodzaju streszczenie tego co nas czeka w książce. Pozycja ta kończy się słownikiem. Bardzo lubię takie rozwiązania, dziecko od razu poznaje trudne słowa, a te prostsze ma też dokładniej wyjaśnione. Choć, szczerze Wam powiem, że dorosły sam sporo się dowie z tej pozycji!
Pierwszy rozdział poświęcony jest Układowi Słonecznemu. Czytelnik pozna jak powstał układ, czym jest Droga Mleczna, znajdzie wiedzę na temat planet również tych karłowatych, dowie się sporo na temat księżyca, ruchu obrotowego ziemi czy zaćmienia słońca.

Drugi rozdział to geologia, czyli coś co od pewnego czasu fascynuje Karola. To wyjątkowa podróż w czasie ukazująca zmiany na przestrzeni milionów lat, to nauka skał, minerałów i kamieni szlachetnych.

Trzeci rozdział pokazuje nam potęgę natury. Dowiemy się z niego o ruchach płyt tektonicznych, deformacjach skorupy ziemskiej czy uskokach. To także miejsce dla wulkanów i trzęsień ziemi.

Czwarty rozdział poświęcony jest rośliną. To genialny przegląd świata roślin od glonów poprzez rośliny nasienne. Dowiemy się tu także na czym polega zapylanie oraz co nieco o patogenach.

Ostatni rozdział jest o pogodzie i klimacie. To spora dawka wiedzy o klimatologii, zjawiskach powierzchniowych i meteorologicznych oraz o meteorologi samej w sobie.

Wspaniała pozycja z mnóstwem informacji, które zaciekawią małego pasjonata świata! Naszym zdaniem to najlepsza książka jaką mamy związana z tematyką naszego świata. Do tego przepiękne wydanie sprawia, że jest to wyjątkowa książka którą gorąco polecam.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.