Samochody, pociągi i samoloty oraz Kosmos - Wydawnictwo Olesiejuk

Jak ciekawie spędzić czas w wakacje? Jak zająć kreatywnie i niebanalnie dziecko między wycieczkami lub po prostu kiedy potrzebujemy chwili spokoju? Nie, nie nie komputer. Tego u mnie nigdy nie przeczytacie! Jestem wielką przeciwniczką gier komputerowych i dla moich chłopców szukam ciekawych alternatyw na spędzanie wolnego czasu. Dlatego kiedy zobaczyłam wyjątkowe zeszyty Wydawnictwa Olesiejuk wiedziałam, że to coś dla nas.


Nie są to zwyczajne książki z łamigłówkami. Nie spotkałam się z tego typu pozycją na naszym rynku. Mamy tu elementy do wycinania, naklejki, maski, kolorowy papier, plansze, gry, łamigłówki, zagadki, kolorowanki, szablony, labirynty, puzzle...i wiele innych ciekawych faktów i zadań. W razie wątpliwości, mamy też odpowiedzi do zadań. Na samym końcu jest śliska plansza, do kreatywnego uzupełniania wedle własnego uznania. Naklejamy tam naklejki i tworzymy obraz jaki tylko chcemy. Chłopcy uwielbiają takie działania.

Całość w miękkiej okładce spięte kołowrotkiem. Dzięki czemu jest to świetna pozycja do samochodu, autobusu czy do uzupełniania na podwórku. Dodatkowo piękne ilustracje, dużo kolorów...czyli ciekawa książka dla dziecka! Nie da się od niej oderwać, jest ciągły niedosyt zadań. Zresztą, jest to świetna zabawa w której dziecko ćwiczy swoją kreatywność, spostrzegawczość, logiczne myślenie...ale przede wszystkim ciekawie spędza czas.

Sięgając po tą serie możemy wybierać w interesujących nas tytułach. Jest to świetny pomysł, bo dziecko dostając taką książkę ma tylko tematykę która go interesuje. Przez co zabawa i nauka jest o wiele przyjemniejsza.

Karol przyszły naukowca ma książkę pt. „KOSMOS”. Stajemy się tu młodym astronautą, który wyrusza w podróż do najdalszych zakątków Galaktyki. Zeszyt jest autorstwa Williama Potter. To ogrom wiedzy i ciekawych zadań (możemy m.in. wykonać własny Układ Słoneczny). Tak naprawdę, nie jest to pozycja na chwilę, ciągle coś nowego w niej odkrywamy! Myślę, że to genialna książka dla fanów kosmosu.
Franio praktyk z kolei całkowicie przepadł z pozycją „SAMOCHODY, POCIĄGI I SAMOLOTY” z którą może zgłębiać tajniki pojazdów. Zeszyt jest autorstwa Anny Bowles. Dla mnie tematyka całkowicie nowa, Karol nigdy nie pałał miłością do pojazdów. Dlatego razem z Franiem się uczę:) Wiedza jest tu przekazana w prosty sposób, w formie ciekawostek. W zasadzie to zabawa a nie nauka. Franek ma trzy latka, więc sporo zadań nie jest jeszcze w stanie wykonać, jednak to nie przeszkadza w fajnej zabawie.


Czy polecam? Pewnie, że tak! To kreatywnie i niebanalnie spędzony czas. To wspaniałą alternatywa dla komputera. To książka która wciąga, a rozwiązywanie zadań sprawia wiele frajdy!

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.