Totalnie zakręcone łamigłówki - Wydawnictwo Olesiejuk

Łamigłówki cieszą się u nas wielkim powodzeniem. Jednak przy ich ilości jaką już Karol przerobił szukam takich które będą nieco inne od wszystkich, tak aby mu się nie znudziła ta forma nauki. Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok „TOTALNIE ZAKRĘCONYCH ŁAMIGŁÓWEK” Wydawnictwa Olesiejuk.


To coś specjalnego dla pogromców zagadek. To ciekawe zadania wydane w dość oryginalny sposób. Są to zeszyty dedykowane. My mamy akurat „nie dla leniwców” i „nie dla tych, co (się) grzebią jak mrówki”. Miękka czarna okładka z wypukłym zwierzęciem oraz literami w kolorze przewodnim w zeszycie. Całość stanowi dość nieszablonową pozycję. W środku są trzy kolory – zielony, czarny i biały w zeszycie z leniwcem i różowy, czarny i biały w zeszycie z mrówkojadem.
Na wstępie łamigłówek zwierzę z okładki wprowadza nas w ten wyjątkowy, zakręcony świat. Dostajemy przy okazji kod jajkowy, który będzie pomocny w dalszej części książki. Fajne jest to, że kod jest uniwersalny i w każdej książce taki sam. Zapamiętując raz literę można rozwiązywać tym sposobem wszystkie zeszyty. Dodatkowo opanowując tajny kod można nim pisać listy do kolegów – co może okazać się świetną zabawą. Pamiętam jako dziecko, z przyjaciółką wymyśliłyśmy sobie taki tajny kod i pisałyśmy zaszyfrowane wiadomości.
W książce mamy przeróżne zadania, łączymy kropki, liczymy, szukamy pary, rysujemy, kończymy szeregi, przechodzimy labirynty, opowiadamy, odwzorowujemy, szukamy różnic...i wiele innych zakręconych zagadek. Niektóre opatrzone są śmiesznym komentarzem, co dodatkowo zachęca do dalszej pracy. Na końcu książki znajdują się odpowiedzi.


Czy polecam? Tak! Jeśli szukacie oryginalnych łamigłówek to książki dla Was! Zeszyty przykuwają wzrok. Karol pracując z nimi w poczekalni u dentysty był nie lada atrakcją, dzieci zaglądały co to jest, pytały, prosiły żeby pokazał.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.