Wszystko co warto wiedzieć - Wydawnictwo Olesiejuk

Jak przekazać dziecku ciekawie wiedzę? Jak zachęcić do nauki? Wydawnictwo Olesiejuk ma ciekawą pozycję, która może być tu bardzo pomocna „Wszystko co warto wiedzieć” to genialna encyklopedia dla dzieci.


Już pierwsze spojrzenie na książkę przyciąga wzrok i zachęca do lektury. To jednak dopiero początek. Encyklopedia ma ponad 2000 bajecznie kolorowych ilustracji. To 10 rozdziałów tematycznych: Nasza Ziemia, Rośliny, Zwierzęta, Dinozaury, Ludzie i miejsca, Na przestrzeni wieków, Moje ciało, Nauka, Kosmos, Maszyny. Zawarte jest tu mnóstwo ciekawych informacji na temat świata. Całość stworzona jest tak, aby zainteresować małego czytelnika do pogłębienia wiedzy. Dzięki opowieściom, legendom i mitom, licznym quizom dziecko chętnie korzysta z książki, a wiedza przekazana jest tu niezwykle przystępnie. Dodatkowo kolorowe strony sprawiają, że pozycja ta jest niezwykle atrakcyjna dla małego naukowca.

Na samym początku dostajemy instrukcję jak korzystać z książki. Każdy temat ma ciekawostki, opowieści, słowniczek, pytania i odpowiedzi, testy na spostrzegawczość oraz co jakiś czas kącik twórczy. Książkę kończy indeks który ułatwia poruszanie się po interesujących nas tematach.

Kącik twórczy który jest w książce zainspirował nas do wielu prac plastycznych...które z pewnością niebawem zobaczcie na blogu! Nauka przez zabawę i aktywne działanie to najlepsza forma na przyswajanie wiedzy!


Wiecie co oznacza nazwa triceratops? To nic innego jak „trójnogie oblicze”. Być może dinozaur ten używał rogów do obrony, ale obecnie naukowcy uważają, ze to był bardziej element ozdobny. A może wiecie co to są kamienie runiczne? Te kamienne posągi stawiali wikingowie. Może wiecie gdzie znajduje się Miedziany Kanion i kto go zamieszkuje? Nie? To zapraszam do lektury tej wyjątkowej książki!


Gorąco polecam! U nas książka okazała się hitem. Piękne wydanie, ciekawe treści. Czyli produkt wysokiej jakości który z powodzeniem może okazać się pięknym, wyjątkowym i niebanalnym prezentem.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.