„ATLAS przyrodniczy dla dzieci. Zwierzęta i rośliny Polski” - Wydawnictwo Aksjomat

Kochacie przyrodę? Lubicie spacery po lesie? Może jesteście miłośnikami szukania na łące kolejnych robaczków lub kwiatów? A może jesteście zapalonymi grzybiarzami, albo kompletnie nic nie wiecie o przyrodzie i chcecie zapełnić tę lukę? Jeśli tak, to polecam „ATLAS przyrodniczy dla dzieci. Zwierzęta i rośliny Polski” autorstwa Joanny Kuryjak Wydawnictwa Aksjomat.


Książka podzielona jest na 4 działy:
  • Las – w którym przeczytamy o drzewach liściastych i iglastych, leśnych krzewach i kwiatach, grzybach jadalnych i trujących oraz o leśnych zwierzętach: ssakach, ptakach, gadach, płazach i ukochanych przez nas owadach.
  • Łąka – przeczytamy tu o popularnych trawach, polnych kwiatach i mieszkańcach łąk: ssakach, ptakach, gadach, płazach i owadach.
  • Nad wodą – znajdziemy tu popularne rośliny wodne, zwierzęta żyjące nad wodą: ssaki, ptaki, płazy, gady, owady i pajęczaki oraz ryby słodkowodne i morskie.
  • Na wsi – to zboża i rośliny uprawne, to także drzewa i krzewy owocowe i ozdobne, przeczytamy także o popularnych kwiatach ogrodowych oraz o zwierzętach hodowlanych i sprzymierzeńcach i wrogach wiejskiego życia.Każdy rozdział kończy się króciutkim komiksem. Piękne ilustracje oraz zdjęcia nadają wyjątkowy charakter książki oraz zachęcają do zgłębiania z nią wiedzy. Na końcu książki jest indeks umożliwiający szybkie znalezienie interesujących nas informacji oraz bardzo przydatny słowniczek.
Miękka okładka, kredowy papier i bajecznie kolorowe pełne treści strony to prawdziwa gratka dla miłośnika przyrody. Książka pisana jest przystępnym dla dziecka językiem, a jednocześnie nie jest infantylna. W Atlasie mamy wszystko jasno i konkretnie wyjaśnione. Np. czytając o krzewach zostajemy wprowadzeni w to czym jest krzew. Dziecko dowiaduje się, że krzewy nie mają pnia, za to posiadają kilka zdrewniałych łodyg, które rozgałęziają się tuż nad ziemią. Dopiero po wprowadzeniu poznajemy krzewy i możemy zobaczyć je na ilustracji.


Czy polecam? Tak! Bardzo lubimy takie książki. W Atlasie mamy zawarte wiele cennych i przydatnych informacji. Książka z pewnością zachwyci małego przyrodnika i odpowie na wiele nurtujących pytań. To najważniejsze wiadomości z zakresu przyrody naszego kraju. Karol mówi, że Atlas „jest mega super fajny”...tak, że polecamy;)