Badacze kosmosu - Wydawnictwo Olesiejuk

Kosmos to temat rzeka. U nas od dawna powraca jak bumerang. Aktualnie poznajemy tajemnice wszechświata z książką autorstwa Giulia de Amicis „Badacze kosmosu” Wydawnictwa Olesiejuk.Jest to książka inna niż wszystkie które do tej pory mieliśmy. Zastosowana jest tu technika komunikacji zwana infografiką. Skomplikowane tajemnice kosmosu zostały podsumowane w kilku słowach i zilustrowane wykresami i ilustracjami. Liczby zostały tu przekształcone w linie, kropki i rysunki. Dzięki czemu są łatwe do zrozumienia, a jednocześnie bardzo dla dziecka interesujące. Poprzez zastosowanie tej techniki informacje są łatwe do zapamiętania.

Z książki dowiemy się mnóstwa informacji o Układzie Słonecznym. Poznamy każdą planetę z osobna oraz odkryjemy cechy dzięki którym każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju. To jednak nie wszystko. W dalszej podróży przechodzimy Pas Kuipera i...badamy naszą Galaktykę, która jest tylko maleńką cząstką wielkiego Wszechświata. Poznamy inne Galaktyki, Komety, Planetoidy, Czarne Dziury a także meteory i meteoryty. Dowiemy się gdzie w kosmosie występuje woda. Odwiedzimy także stację kosmiczną i poznamy życie na statku kosmicznym. Na samym końcu mamy słowniczek.
Książka jest w twardej oprawie. Ma ciekawe kolorowe ilustracje. Zarówno format jak i jakość wydania sprawiają, ze nie można obok niej przejrzeć obojętnie...a najlepsze czeka nas podczas czytania tej pozycji.

Niesamowita przygoda, mnóstwo wiedzy przekazanej w genialny sposób. Jedna z lepszych książek poruszających ten temat. Tu nie tylko dziecko się uczy, tu uczy się również rodzic:) Gorąco polecam! U nas okazała się prawdziwym hitem!  

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.