Biblia Ilustrowana - Wydawnictwo Olesiejuk

W większości domów znajdują się mniej lub bardziej bogate w zbiory biblioteczki. W niektórych zwłaszcza tam, gdzie są dzieci przeważa literatura dziecięca, gdy dzieci są w wieku szkolnym powinny na półce pojawić się różnego typu słowniki, albumy, z czasem lektury szkolne. Jednak jest taka pozycja, taka Księga, która powinna być jedną z pierwszych pozycji w życiu każdego człowieka. Mam na myśli tutaj Biblię. Dziecko wychowywane w wierze katolickiej, powinno już od najmłodszych lat mieć styczność, poznawać historię Starego, jak i Nowego Testamentu. Powinno w coraz głębszy sposób „wchodzić”, czy to za pomocą ilustracji, czy to ze słyszanych opowiadań biblijnych, czy to w końcu z samej lektury Biblii, ponieważ tylko wtedy jest możliwe właściwe kreowanie postawy chrześcijańskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, Wydawnictwo Olesiejuk wydało Biblię Ilustrowaną, która skierowana jest raczej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Ciekawe ilustracje pomogą dziecku zrozumieć, wyobrazić sobie opisywane historię Starego i Nowego Testamentu. Całość napisana jest zrozumiałem językiem. Estetyki i ładnego wyglądu dodaje Ilustrowanej Biblii czcionka, którą jest napisana. Twarda oprawa z piękną stroną tytułową, dobrej jakości papier, dodaje tej pozycji jeszcze większego uroku. 


Osobiście nie wyobrażam sobie, że nie wprowadziłabym swoich dzieci w świat wiary, biblijnych opowieści, postaci. Trzeba sobie przypomnieć, iż nie jest to tylko zwykła książka, to wielki zbiór życiowych mądrości, wskazówek jak żyć, jak postępować, pokazuje co w życiu jest najważniejsze. Rodzice, czytając dzieciom Biblię sami mogą odświeżyć swoją wiedzę biblijną, ale to co najważniejsze wprowadzamy nasze dziecko w świat wiary katolickiej. Wysłuchana historia może być iskrą, inicjatorem bycia dobrym człowiekiem, dobrym chrześcijaninem. Nie można zapomnieć, że jeżeli chcemy, aby nasze pociechy pokochały Boga, muszą go najnormalniej w świecie – poznać, ponieważ niezmiernie ciężko jest kochać kogoś, kogo się nie zna.
Polecam! 
Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.