Mówiący tablet i karty Touch Pad - Clementoni

Od kilku dni zachwycamy się kartami Touch Pad. Są to interaktywne karty które w połączeniu z mówiącym tabletem dają mnóstwo zabawy i nauki w jednym. Firma Clementoni kolejny raz wypuściła na rynek genialny produkt.
W pudełku znajdziemy mówiący tablet i 20 kart do nauki i zabawy. Karty schowane są z tyłu tabletu w specjalnej przegródce. Dzięki czemu całość możemy zabrać z sobą gdzie tylko chcemy. Tym bardziej zabawka ta skradła moje serce, bo wiem, ze teraz jadąc na wycieczki Franek będzie zajęty zabawą, a przy okazji i nauką. Karty zmienia się bez problemu, wkładamy je w górny otwór - slot i słuchamy poleceń lektora. Tematy kart wymieniamy dowolnie, zajmujemy się tą, na którą mamy akurat ochotę. Nie trzeba wykonywać zadań kolejno, co bardzo nam się podoba. Nie ma tu nic trudnego, wystarczy słuchać. Zabawka kierowana jest do dzieci w wieku 3-5 lat. Mój trzylatek bez problemu samodzielnie radzi sobie z obsługą tego tabletu (przy czym prawdziwego nie obsługuje).Całość stanowi ciekawą i przemyślaną zabawkę. To ponad 200 różnych quizów. Obok ciekawej zabawy jest sporo nauki. Dziecko poznaje m.in. alfabet, samogłoski, liczby, jedzenie, zmysły, wiedzę z zakresu ekologi, kształty, pokarmy, zwierzęta, kolory oraz uczy się języka angielskiego.

Każda karta ma 3 poziomy z zadaniami:
  • poznaj – to uczenie się przez dotykanie obrazków na karcie,
  • posłuchaj – słuchanie informacji znajdujących się na karcie,
  • odszukaj – odpowiadanie na pytanie przez dotykanie obrazków jednym palcem.
Zabawa z tabletem rozwija, uczy, wymaga cierpliwości i skupienia. Dziecko musi wysłuchać poleceń w przeciwnym razie nie odpowie prawidłowo.

Jest to zabawka dźwiękowa. Jednak spokojnie, zarówno forma jak i dźwięk są tu bardzo mocno wyważone. Z tyłu mamy dwa poziomy głośności. Język lektorki jest przyjemny, spokojny i nawet po dłuższej chwili nie irytuje. Zwracam na to uwagę, bo oprócz frajdy dla dziecka jest też i moja wytrzymałość na takie dźwięki. Tu wszystko jest idealnie dostosowane. Dziecko ma zabawę, a rodzic nie wkłada zatyczek do uszu.


Plastik z jakiego wykonany jest tablet jest wysokiej jakości. Karty są śliskie, bajecznie kolorowe i z pewnością na długo posłużą. Całość wygląda bardzo atrakcyjnie i przykuwa uwagę dziecka, które chętnie z zabawki korzysta. Obrazki są dostosowane do dziecka. Zwierzęta mają sympatyczne miny i wyglądają bardzo przyjaźnie. To już chyba norma w zabawkach Clementoni. Mamy ich sporo i każda jest bardzo dobrej jakości. Nie zdarzyło nam się, żeby któraś nam się popsuła. Dlatego to jedna z moich ulubionych firm z tego typu zabawkami. Warto tu dodać, że produkty firmy Clementoni są zgodne ze standardami bezpieczeństwa i jakości zabawek, a ich funkcje zostały zaprojektowane tak, aby rozwijać zdolności poznawcze.

Tablet jest na baterie, które są dołączone do zestawu. Zatem od razu możemy się nią bawić.

Przy tego typu zabawkach, zwracam uwagę również na to czy łatwo zachować je w czystości. Tu nie ma problemu, wystarczy przetrzeć tablet wilgotną ściereczką bez używania płynów. Budowa jest prosta, więc zachowanie zabawki w czystości nie sprawia problemów.


Zabawka zawiera jasną i konkretną instrukcję, w której obok opisanego produktu mamy informacje o użytkowaniu, wymianie baterii, zasilaniu czy konserwacji. Wszystko jest tu wyjaśnione.

Czy polecam? Tak. Fajny pomysł, dobre wykonanie – czyli zabawka, którą warto polecać! Poza tym, nauka przez zabawę... czyli coś co uwielbiam. Jest jeszcze jeden plus, dziecko może samodzielnie się bawić mówiącym tabletem, a my mamy chwilę na kawę, którą możemy wypić ciepłą:)