My First Puzzles - Clementoni

Układanie puzzli stymuluje mózg, wpływa na kreatywność i zdolności przestrzenne. To także doskonały trening cierpliwości i sprawności manualnej. Już dwulatek może układać puzzle i warto zachęcać dziecko do takich działań. Firma Clementoni ma ciekawy zestaw „MY FIRST PUZZLES” skierowany właśnie do dzieci 2+.To cztery rodzaje puzzli w jednym pudełku. Każde z innym stopniem trudności. Puzzle są 3, 6, 9 i 12 elementowe. Są z grubej sztywnej tektury o grubości 3 mm. Jest to ważne, ponieważ maluch zaczynający przygodę z puzzlami nie ma jeszcze wprawy w łączeniu elementów, a takie rozwiązanie jest bardzo pomocne. Puzzle pokryte są śliską folią, dzięki czemu nie niszczą się i nie brudzą. Dodatkowo każdy stopień, dla ułatwiania ma jednokolorowe tło. Dziecko może łatwo oddzielić potrzebne elementy. Wszystko zostało tu idealnie zaplanowane i opracowane. Kolory są tu wyraźne, intensywne, a kształty wyraźnie zaznaczone. To kolejny element, na który warto zwrócić uwagę szukając puzzli dla małego dziecka.  


Zabawa z tym zestawem to niezła gratka dla fanów Cars, ponieważ to właśnie Auta są tu głównym elementem. Z serii My First Puzzles są również inne wzory, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przy pierwszych puzzlach wybrać takich bohaterów których lubi dziecko. Będzie to dodatkową zachęta dla malucha.
Czy polecam? Tak. Widząc radość i frajdę z układania oraz satysfakcję z sukcesu u Frania gorąco polecam. Jest to pięknie wydany zestaw, który z powodzeniem może być prezentem dla malucha.