Planeta Ziemia - Wydawnictwo Olesiejuk

Po tym jak zafascynowała nas książka "Badacze Kosmosu", wiem, że infografika się sprawdza. Technika ta naprawdę w jasny i przystępny sposób pokazuje trudne zagadnienia, a dziecko sporo z takiej nauki wynosi. Kolejną książką w tym stylu jest PLANETA ZIEMIA autorstwa Chiara Piroddi z ilustracjami Federica Fragapane, a wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk.


Na samym początku poznajemy Niesporczaka Bena, który jest prowadzi nas po książce. Warto zaznaczyć, że Niesporczak Ben to rzadki bezkręgowiec Tardigrada, który potrafi przetrwać w każdym nawet najbardziej ekstremalnym środowisku.Książka opowiada o tym jak powstawał świat. Skomplikowane słowa zostały zastąpione łatwymi, momentami dość zabawnymi, a długie zdania krótkimi zwięzłymi. Dodatkowo mamy sporo rysunków, a liczby zostały przekształcone w linie, kropki i rysunki. Czyli mamy tu do czynienia jak już wspominałam z infografiką. Dzięki tej technice łatwiej zapamiętujemy ciekawe fakty, ponieważ umysł lepiej przechowuje obrazy niż słowa.

Z książki dowiemy się o tajnikach Ziemi i jej mieszkańcach, o klimacie, warunkach atmosferycznych. Poznamy lasy, stepy, pustynie, kontynenty wraz z florą i fauną tam zamieszkującą. Poczytamy też co nieco o Układzie Słonecznym w końcu Ziemia to jego element. 

Jestem zachwycona tą książka. Jest to nasza druga pozycja wykonana techniką infografiki i już wiemy, że to coś dla nas! Dodatkowo obie te książki poruszają ciekawe dla Karola tematy, więc możecie się łatwo domyśleć, że są u nas przeglądane, czytane niemal codziennie. Fajne w nich jest to, że nie musimy czytać po kolei, możemy dowolnie skakać po rozdziałach i wybierać to co nas interesuje.


Piękne wydanie, twarda oprawa, kolorowe ilustracje, łatwy język czynią tę pozycję wyjątkową i niepowtarzalną. Czy polecam? Jak najbardziej. Tyle informacji przekazanych bardzo przystępnie w jednej pozycji, czyli coś co lubimy!

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.